AYDIN'DA ADAY BİLMECESİ !
Misal Haber - 26 Aralık 2018 Çarşamba - 15:40:48
Ak Parti Aydın'da göstereceği büyükşehir belediye başkan adayı konusundaki belirsizlik devam ediyor.

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti - MHP arasında yapılan Cumhur İttifakı’nın ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.

MHP’li Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Devlet Bahçeli’nin talimatıyla Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığından geri çekilmişti. Bahçeli’nin sergilediği bu güzel hareketten sonra  Erdoğan’ın bazı ilçelerden fedakarlık edip MHP'ye bırakması gündeme gelmişti.

BÜYÜKŞEHİRDE EN GÜÇLÜ SES 'SAVAŞ'

MHP Adayını geri çekmesinin ardından gözler Aydın'da Ak Parti Özlem Çerçioğlu'nun karşısına kimi  çıkaracağına çevrildi. Bazı yerel gazetelerde ortaya çıkan haberler doğrultusunda ve geçtiğimiz günlerde yapılan temayül yoklamasında ve sahada devam eden anket çalışmalarında ön plana çıkan isim Aydın Milletvekili ve TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyon Başkanı Mustafa Savaş oldu.

BÜYÜKŞEHİR İÇİN SAHADA GECE GÜNDÜZ ÇALIŞAN BİRİSİ RIDVAN EŞİN

Eşin, büyükşehir aday adaylığını açıklar açıklamaz, seçim kampanyası çalışmalarına başladı. Giydirilen birçok araç ile Aydın'da adaymış gibi çalışan Eşin, genel merkezin dikkatini çeken adaylar arasında yer aldı. En son yaptığı #ÖzgürPatiler kampanyası ile twitter'da Türkiye gündeminde 1.sırada yer alan Eşin, ekibiyle gece gündüz çalışmaya devam ediyor.

KULİSLER BAKAN EROĞLU ve HAKAN ÇAĞLAR ERÜRKER DİYOR

AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için parti içi kulislerde Aydın'a birçok yatırımda öncü olmuş, Aydınlıların sevdiği isim eski bakan Veysel EROĞLU ile Hakan Çağlar ERÜRKER'in ön planda olduğunu söyleniyor.

AYDIN MERKEZ İLÇE EFELER AKSU MU? SABUNCU MU?

Aydın Efeler'de Cumhur İttifakı MHP'den mi yoksa AK Parti'den mi aday gösterecek netlik kazanmadı. Ancak Ak Parti içinde MHP'nin de sıcak bakacağı bir isim olarak görülen Hüseyin AKSU'nun adaylığa en yakın kişi olduğu ön görülüyor. Efeler için güçlü bir başka aday Mehmet Sabuncu'nun ise bu konuda geri planda kaldığı görülüyor.

Büyükşehir' de MHP'nin aday çekerek yaptığı jeste karşılık vermek için Efeler'i MHP'ye vermezse adaylığa en yakın ismin Hüseyin AKSU olduğu görülmektedir.

İLÇELER'DE KARŞILIKLI JESTLER

AK Parti Genel Merkezi, MHP’nin Büyükşehir jestine karşılık Aydın’ın en büyük iki ilçesi olan Efeler ve Nazilli’de MHP’nin göstereceği adayı destekleme kararı alabilir. Ayrıca AK Parti’nin bu iki ilçe dışında İncirliova, Germencik ve Karacasu’da MHP’nin göstereceği adayı desteklemesi ön görülüyor.

ADAYLAR CUMARTESİ BELLİ OLUYOR !