BAŞKAN KABİNEYİ PAZARTESİ AÇIKLIYOR !
Misal Haber - 07 Temmuz 2018 Cumartesi - 23:36:52
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kabineyi pazartesi günü açıklıyoruz

Erdoğan, alınan sonuçların önemine vurgu yaparak, "Bu seçimler aynı zamanda yeni yönetim sistemine geçişin de miladıdır" dedi.

Seçimlere birlikte giren Millet İttifakı'nı hatırlatan Erdoğan, CHP'nin bölücü terör örgütünün güdümündeki partinin barajı aşması için çalıştığınıvurguladı.

İttifaktaki partiler için, "Normal şartlar olsa birbirine selam vermeyecek olanlar her nasılsa karşımızda birleştiler" ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı, "CHP sayesinde bölücü terör örgütünün belirlediği isimler milletvekili olarak Meclis'teki yerlerini alacaklar" ifadelerini kullandı.

Yeni kabine pazartesi günü açıklanacak

Erdoğan konuşmasında, pazartesi günü kurulacak yeni kabine için de önemli bilgiler verdi.

Meclis'teki yemin töreninin ardından ilk Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile bakanlıkların kurulacağını belirten Erdoğan, yeni hükümetin yapısını, "Partili olmayan bakanlarımızdan kabine oluşturacağız" sözleriyle anlattı.

Erdoğan'ın bir diğer mesajı da Cumhur İttifakı ile ilgili oldu. Konuşmasının başında, başta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmak üzere ittifaktaki liderlere teşekkür eden Erdoğan, "Cumhur İttifakı'nı Meclis'te devam ettireceğiz" dedi.