F 35 YOKSA SU 57 VAR!
Misal Haber - 30 Mayıs 2018 Çarşamba - 09:58:04
ABD’nin F-35 restine karşılık Türkiye’nin alternatifleri masaya yatırdığı öne sürülüyor. Rus basını da, “Türkiye’nin S-400 alacağı kimin aklına gelirdi. F-35’ler engellenirse, savaş jetimiz SU-57’yi de satabiliriz” yorumunu yaptı

Sputnik'e konuşan Natsionalnaya Oborona (Ulusal Savunma) dergisinin baş editörü İgor Korotçenko, ABD Senatosu'nun Türkiye'nin üretim ortağı olduğu F-35'e ambargo koymak istemesi sonrası Türk basınında çıkan Türkiye'nin Su-57'lere yönelebileceği haberlerini değerlendirdi.

'RUSYA, STRATEJİK ORTAKLIĞI PEKİŞTİRMEK İÇİN TÜRKİYE'YE SU-57 SATABİLİR'

Rusya'nın Türkiye ile stratejik ortaklığı pekiştirmek için bu ülkeye Su-57 uçakları satabileceğini kaydeden Korotçenko, ancak bu ihtimalin bugün dile getirilmesini sadece Ankara'nın Washington'a gönderdiği siyasi mesaj olarak niteledi. Korotçenko, "Ankara, haziranda almayı planladığı F-35'lerden vazgeçme niyetinde değil" diye konuştu.

'TAMAMEN GERÇEKÇİ BİR SENARYO'

‘Ankara F-35’lerin yerine Rus Su-57 uçaklarını satın alacağını şimdilik doğrulamıyor’
Korotçenko'ya göre Türkiye'ye Su-57 senaryosu tamamen gerçekçi bir senaryo. Birkaç yıl önce hiç kimsenin Türkiye'ye S-400 sevk edileceğini tahayyül bile edemediğine ancak ilgili anlaşmanın imzalandığına dikkat çeken Rus uzman, şu ifadeleri kullandı:

'TÜRKİYE ABD'YE ŞANTAJIN İŞE YARAMAYACAĞINI GÖSTERİYOR'

"Yine de Su-57 haberleri, ABD'nin çizgiyi aşmaması ve Türkiye'nin farklı alternatiflere sahip olduğunu göstermek için Türk basını aracılığıyla verilen bir mesaj. Türkiye, ABD'ye şantajın işe yaramayacağını gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Rus Medyasında ise fotogaleride yer alan karikatür geniş bir yelpazede yer aldı.

Kaynak:Sputnik

UYGULAMAYI İNDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

-> https://play.google.com/store/apps/details?id=misalhaber.com

Sosyal Medya Hesaplarımızı takip eder misiniz ->
Twitter      : https://twitter.com/MisalHaber