KABİNE'NİN AÇIKLANMASINI SAATLER KALDI ! | İŞTE KULİSLER !
Misal Kulis - 08 Temmuz 2018 Pazar - 23:01:14
Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni sonrası kabineyi resmen açıklayacak.

Meclis'te milletvekillerinin yemin etmesinin ardından gözler merakla beklenen kabinenin açıklanmasına çevrildi..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TBMM'den sonraki adresi ise Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olacak ve saat 18.00'de burada tören yapılacak. Siyaset, sanat, iş ve spor dünyasından 3 bini aşkın davetlinin katılacağı törene ayrıca yabancı devlet başkanları da katılacak.

Tören Erdoğan'ın yapacağı konuşma ile başlayacak ve ardından akşam yemeğine geçilecek. Akşam yemeğinin ardından ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni kabinesini açıklayacak.

KULİSLER YİNE HAREKETLİ !

RUHİ ERSOY BAKAN MI OLUYOR?

Etkili hitabeti ile sosyal medya'da adeta fenomen olan Mhp Osmaniye milletvekili Ruhi Ersoy'un adı kabine'de geçenler arasında...

MHP Osmaniye 2. Sıra Milletvekili Adayı Doç. Dr. Ruhi Ersoy, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, ülkenin ve partisinin kazandığı bir seçimde kaybettiğini belirterek, "Verdiğimiz mücadelede yüreğini ortaya koyan değerli hemşerilerimize ve bu süreçte katkılarından dolayı teşkilatımıza sonsuz teşekkür ediyorum." dedimişti.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDA İKİ İSİM ÖN PLANDA !

Aziz Sancar mı ? Yusuf Tekin mi ?

Türkiye'nin en büyük bütçeyi ayırdığı kollardan birisi olan Eğitim konusunda iki kişinin ismi ön plana çıkıyor.

Aziz Sancar Kimdir?

Aziz Sancar 1946 senesinde Mardin'in Savur ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Savur ve Mardin'de tamamladı. Sonrasında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim gördü.

Savur'da iki sene doktor olarak çalıştıktan sonra, Teksas Üniversitesi'nde doktorasını, Moleküler Biyoloji dalında, DNA onarımı üzerinde yaptı. Yale Üniversitesi'nde DNA onarımı dalında doçentlik tezini tamamladı.

1982 senesinde UNC Chapel Hill'de Biyokimya ve Biyofizik alanlarında çalıştı. Burada DNA onarımı, hücre dizilimi, kanser tedavisi ve biyolojik saat üzerinde çalıştı. 288 makale ve 33 kitap yayınladı.

1997 senesinden beri Amerika Birleşik Devletleri Kuzey Karolina Üniversitesi, Chapel Hill'de Biyokimya ve Biyofizik Bölümü'nde Sarah Graham Kenan Profesörü olarak görev yapmaktadır. ABD Ulusal Bilimler Akademisi'ne seçilen ilk ABD'li Türk olarak tanınır.

Hücrelerin hasar gören DNA'ları nasıl onardığını ve genetik bilgisini koruduğunu haritalandıran araştırmaları sayesinde 2015 Nobel Kimya Ödülü'nü kazanmıştır.

ABD'de Ulusal Bilimler Akademisi ve Amerikan Sanat ve Bilimler Akademisi, Türk Bilimler Akademisi üyesidir. Vehbi Koç Vakfı'nda 2007 senesinde ödül aldı. Chapel Hill'de eşi Gwen Sancar ile yaşıyor. Aziz ve Gwen Sancar, Carolina'daki Türk Evi'nin kurucuları arasında.

Aziz Sancar'ın geliştirip adını koyduğu “maxicell” tekniği ile buluşunu yapıp adını koyduğu “excinuclease/excision nuclease” enzimi terimleri Oxford Biyokimya ve Moleküler Biyoloji Sözlüğü'ne girmiştir.

Yusuf Tekin kimdir?

1970 yılında Erzurum (Tortum) da doğdu. 

İlk ve orta öğrenimini Rize´de tamamladı. Lisans öğrenimini 1989-1994 yılları arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde aldı. Siyaset ve Sosyal Bilimler Alanında 1997 yılında yüksek lisans ve 2002 yılında doktorasını tamamladı. 2007 yılında Siyaset Bilimi alanında Doçent unvanı aldı. Mesleki kariyerine 1994 yılında Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı´nda araştırma görevlisi olarak başladı. 

2002 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü´ne öğretim üyesi olarak atandı. Aynı Fakültede 2007 yılına kadar Yardımcı Doçent olarak, 2007-2010 yılları arasında Doçent olarak çalıştı. Bu süre içinde Bölüm Başkanlığı, Dekan Yardımcılığı, Dekan Vekilliği, Üniversite Senato üyeliği, Fakülte ve Enstitü Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. 2010 yılında Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü´nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Müdür yardımcılığı görevine atandı. 

2011 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığına Bakan Yardımcısı olarak atandı. 

Doç. Dr. Yusuf TEKİN üniversitelerde ve sivil toplum kuruluşlarında 19. Yüzyıl Osmanlı modernleşmesi, Türk siyasal hayatı, Türk demokrasi tarihi, seçim sistemleri, anayasalar, insan hakları alanında dersler ve konferanslar verdi. Bu konularda yayınlanmış kitapları, akademik dergilerde, gazetelerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.


Akademik hayatı boyunca çalıştığı üniversitelerde gençliğin sorunları ve gençlik politikaları üzerine seminerler verdi, danışmanlıklar yaptı ve akademik projeler yürüttü. Çok sayıda sivil toplum örgütü bünyesinde bu tür çalışmalara katıldı. 
 

Doç. Dr. Yusuf TEKİN, 29 Mayıs 2013 tarihinde ise Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığı görevine atandı.

Evli ve üç çocuk babası olan Yusuf TEKİN, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

KABİNE'DE KADIN BAŞKAN YARDIMCISI YER ALACAK MI?

Hürriyet'in haberine göre, kulislerde adı bakan aday adayı olarak geçen bazı müsteşar, vali ve genel müdürlere yenileri eklendi. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Başkanı (DEİK) Nail Olpak, Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir gibi isimler de bakan adayı olarak kulislerde konuşuluyor. 

Kadın cumhurbaşkanı yardımcısı veya bakan olarak ise eski bakanlardan Nimet Baş, eski TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı ve Cumhurbaşkanı danışmanlarından Ayşen Gürcan’ın da adı geçiyor. Erdoğan’ın kabinesine, MHP kökenli bazı STK başkanları veya bürokratları da alacağı öne sürülüyor.

Öte yandan Erdoğan’ın kabine çalışmasını paylaştığı tek ismin Başbakan Binali Yıldırım olduğu da dile getiriliyor.

SOYLU ve ALBAYRAK KABİNE DIŞI MI?

Kulisler'de yön bulan başka bir durum ise kesin gözüyle bakılan, Terörle Mücadele konusunda Güneydoğu'da tarih yazan Süleyman Soylu ve Enerji konusunda atılımlar ile ön plana çıkan Berat Albayrak'ın mecliste kalacağı kabineye dahil edilmeyeceği yönündedir.

UYGULAMAYI İNDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

-> https://play.google.com/store/apps/details?id=misalhaber.com

Sosyal Medya Hesaplarımızı takip eder misiniz ->
Twitter      : https://twitter.com/MisalHaber

İsmi geçen isimlerden Ruhi Ersoy'un sosyal medyayı sallayan o konuşması;