SİNGLE VE ALBÜMLE İLGİLİ TARİH BELLİ OLDU! SANCAK / RÖPORTAJ
Misal Haber - 22 Mart 2017 Çarşamba - 14:54:18
Son zamanlarda milyonlar tarafından dinlenen sevilen Sanatçı Sancak’la güzel bir röportaj gerçekleştirdik. Konser öncesi yoğun programına rağmen bizim kırmayan Sancak, merak edilen soruları cevap verdi.

Son zamanlarda milyonlar tarafından dinlenen sevilen Sanatçı Sancak’la güzel bir röportaj gerçekleştirdik. Konser öncesi yoğun programına rağmen bizim kırmayan Sancak, merak edilen soruları cevap verdi.

*Sancak bey hoş geldiniz. Yoğun konser programınızda bizi kırmayıp röportajı kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yıllarca hip hop ve rap tarzında müzik yaptınız. Şu an ki yaptığınız tarza geçmeye nasıl karar verdiniz?

-Benim yaptığım tarz tam olarak hip hop, rap değildi en başından beri. Kendime has, farklı bir tarzdı. Sadece son iki albümümde kendime has tarafa biraz daha ağırlık verdim. Rap’ten tamamen uzaklaşmış oldum. Dediğim gibi zaten en başından beri bana has bir tarzdı, tamamen rap denemezdi o tarza.

*Biraz daha slow-pop’a benzeyen bir tarzınız var. Bu tarzda müzik yapınca daha fazla kişiye ulaştınız son zamanlarda. Şarkılarınız milyonlar tarafından dinleniyor. İlgiden memnun musunuz?

-Tabiki memnunum. Zaten dediğim gibi en başta yaptığım o raple karışık tarzımda yine kendime has olan bölümlerin daha çok sevildiğini görüyordum yorumlarda, bana gelen tepkilerde. Son albümlerimde kendi tarzıma daha çok yoğunlaştığımda bu güzel tepkilerin daha da arttığını gördüm ve doğru bir karar verdiğimi farkettim. Şu an her şey yolunda, mutluyuz. 

*Birçok kişinin severek dinlediği şarkıların söz ve müzikleri size ait. Sancak’a bu denli güzel şarkılar yazdıran şey nedir?

-Tabiki özel durumlar var, yıllara yayılmış şekilde. Bu konuları böyle özel olarak, tek tek, açıkça anlatmak istemiyorum. Ama her şarkının kendine has bir hikayesi var.

*Kasım ayından bu yana ikinci bir klip bekleniyordu sevenleriniz tarafından ve çok kısa bir zaman önce ‘korkma söyle’ şarkınıza klip sonunda geldi. Sevenlerinizden gelen tepkiler ve yorumlar nasıl?

-Gayet güzel, beklediğimiz gibi. Herkes sevdi sağolsunlar. Biraz geç geldi korkma söyle’ye klip ama elimizden olmayan sebeplerdi. Çünkü konser takvimimiz çok fazla yoğundu. Eğer fırsatını bulsaydık daha erken çekecektik klibi. Geç oldu ama güzel oldu.

*Yağmur albümüne başka klip gelmeyecek değil mi?

-Yok gelmeyecek.

Türkiye konserlerine devam ediyorsunuz, ilgiden memnun musunuz?

-Memnunuz. Şu an bu 1-2 ay içinde neredeyse  Türkiye’nin tüm şehirlerini gezeceğiz. Şimdi yavaş yavaş, adım adım gidiyoruz, her gün bir şehirdeyiz ve her şey çok güzel gidiyor. Hayırlısı..

*Sancak Fanlarını yeni projeler bekliyor mu?

*Bekliyor. Mayıs ayında bir single yapacağız. Sonra yazdan hemen sonra, eylül yada ekimde bir albümle geleceğiz.

*Daha önce Denizli’ye geldiniz mi?

-Geldim. 2 sene önce geldim, 2015 sonuydu. Ama o bir rap konseriydi ve çok güzel bir konserdi. İkinci kez Denizli’de sahne alacağım. Bir önceki gelişimde de, bugün de ben Denizli’yi gezemedim. Otele gelip direk sahneye çıktım, bugün de öyle oldu. O yüzden şehirle ilgili bir yorumda bulunamayacağım, Üzülerek.

*Son olarak sevenlerinize,fanlarınıza bir mesajınız var mı?

 -Çok sağolsunlar, benim yanımda olan herkese. Beni dinleyen, beni destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Güzel günler bizi bekliyor Allah’ın izniyle. Herkes kendine çok iyi baksın. Size de çok teşekkür ediyorum.