ÜNLÜ RAPÇİYE DESTEK ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR !
Misal Haber - 26 Mayıs 2018 Cumartesi - 12:18:00
Rapçi Ezhel’in “uyuşturucu kullanımı özendirdiği” gerekçesiyle tutuklanmasının ardından, #FreeEzhel etiketi kısa sürede Twitter’da bir numaralı Türkiye trendi oldu.

Sosyal medya hesapları ve söylediği bazı şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği gerekçesiyle daha önce gözaltına alınarak ‘adli kontrol’ şartıyla serbest bırakılan rapçi Ömer Sercan İpekçioğlu, bir kez daha gözaltına alındı. Polisteki işlemlerinin ardından mahkemeye çıkarılan İpekçioğlu, bu kez tutuklanarak cezaevine gönderildi.

NARKOTİK POLİSİ GÖZALTINA ALDI

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal medya ve internette uyuşturucu kullanımını özendiren kişilere yönelik yürüttüğü araştırmada, Ezhel adıyla bilinen 28 yaşındaki rapçi Sercan İpekçioğlu'nun bazı şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiğini belirledi.

Savcılığın yürüttüğü soruşturma kapsamında, İpekçioğlu hakkında gözaltı kararı alındı. Narkotik ekipleri, Kadıköy’de önceki gün düzenlediği operasyonla İpekçioğlu’nu gözaltına aldı. İpekçioğlu, yapılan sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere Emniyete götürüldü.

SOSYAL MEDYADA BİLİNDİK İSİMLERDEN EZHEL'E DESTEK!

Ünlü Rapçi Ezel'in apar topar tutuklanması sosyal medyada da geniş yer buldu. Sanatçının sevenleri #FreeEzhel etiketiyle, 'Müzik Özgürdür' mesajı verdiler.Bu desteği gösteren görseller haberin altında galerimizde yer almaktadır.

SZİGET'TE ve LONDRA'DA SAHNE ALACAKTI

İlk albümünü 2017 yılında çıkaran Ezhel, yaptığı müziğin türünü "AnatolianUrbanCore/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap” olarak tanımlıyordu. Bir dönem Ais Ezhel adını kullanan şu an ise sadece Ezhel adını kullanan Sercan İpekçioğlu'nun "Şehrimin tadı" adlı şarkısının videosu internette 31 milyon kişi tarafından izlendi. İlk albümü Müptezhel'le büyük bir çıkış yakalayan Ezhel, Ağustos ayında Macaristan'da Sziget Festivalinde sahne alacaktı.