UNUTURSAK KALBİMİZ KURUSUN ! | 15 TEMMUZ VATAN SAVUNMASI
Misal Haber - 14 Temmuz 2018 Cumartesi - 17:23:42
FETÖ'cü hainlerin 15 Temmuz 2016'da milletin iradesine kast ettikleri darbe girişimi selalarla başlayan direnişle destana dönüşmüş ve başarılı olamamıştı.

Fethullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) bağlı askerlerin gerçekleştirmeye çalıştığı hain darbe girişiminde 248 asker, polis ve sivil vatandaş şehit düştü. Halkın büyük mücadelesiyle birlikte 15 Temmuz darbe girişimi bertaraf edildi. Şehit Astsubay Ömer Halisdemir, 15 Temmuz darbe girişiminde Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek isteyen darbeci general Semih Terzi'yi vurarak darbe teşebbüsünün seyrini değiştiren isim olmuştur. 

HEDEF İŞGAL VE İÇ SAVAŞ

Hedef; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı devirip, devleti işlemez hale getirmek, ardından milleti birbirine kırdırmak ve Türkiye’yi parçalamaktı. Türkiye, darbe görünümlü işgal ve iç savaş senaryosu ile yüz yüze kaldı. Birinci Dünya Savaşı’nda Osmanlı’nın parçalanması gibi bir yok oluşa mahkum edilmek istendi. Suriyeleştirme süreci başlatılıp, FETÖ üzerinden “Türkiye cephesi” açılacaktı.

MİLLET YOK SAYILMIŞ

Milletin Meclisi bombalanmış, sivil insanlar tanklarla ezilmiş, sokakta insanlar kurşun yağmuruna tutulmuş, bir katliam başlatılmıştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN ÇAĞRISI 'YENİDEN DİRİLİŞİN' İLK ADIMIYDI

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara akın eden milyonlarca vatandaş, darbe girişiminin başarıyla püskürtülmesinde önemli bir rol oynadı.
16 Temmuz’a girilen ilk dakikalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmaris’te basın mensuplarına darbe girişimine ilişkin olarak açıklama yaptı. Darbe girişiminin milli iradeye yönelik bir ayaklanma hareketi olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, kalkışmaya karşı halkı meydanlarda toplanmaya davet etti.

DEMOKRASİ NÖBETLERİ | 81 İL 7/24  NÖBETTEYDİ

FETÖ mensuplarının darbe girişiminin başlatıldığı Ankara’da en önemli adresler vatandaşlar tarafından dolduruldu. Bu noktalar arasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Genelkurmay Başkanlığı, MİT ve Kızılay da yer alıyordu

15 Temmuz’un ardından darbe girişimi başarıyla püskürtülürken, 81 ilde 7 gün 24 saat boyunca demokrasi nöbetleri sürdürüldü. İstanbul ve Ankara gibi kentlerde eş zamanlı olarak birçok etkinlik düzenlenirken, 81 ilin tamamında vatandaşların katıldığı demokrasi nöbetleri tarihe geçti.

AYDINDA İLK TEPKİ | AYDIN'A BİRCAN GETİRDİ !

Darbe girişimini henüz ülke genelinde ekran başındakiler duymuştu. Dışarıda, parklarda veya ekranlardan habersiz bir çok insan girişimden habersizdi. Rektör Bircan'da Ekran başında olan kişilerden birisiydi. Sosyal Medya hesabından ve sonrasında meydana ilk çıkan kişilerden biri olarak  tereddüt etmeden verdiği tepki onu 15 Temmuz Kahramanları arasına isminin yazılmasına vesile oldu.

İLK TEPKİ SOSYAL MEDYADAN !

Rektör Cavit Bircan ilk tepkiyi Sosyal Medya hesaplarından verdi.

Bircan; ''Şu fetöcülerin cesaretine bak sen hele Darbe girişiminde bulunmuşlar.Sizden Korkan sizin gibi olsun'' dedi.

Cavit Bircan'ın tepkisi üzerine destek mesajlarının yanında Tehtit mesajlarıda yağmaya başladı. Bircan'a Seni de asacağız gibi tehtitler sarf eden kişiler Bircan'ın paylaşımının altına yorum yaparak göz dağı vermeye calıştı.

EKİBİNİ ARAYARAK MEYDANLARA İLK İNENLERDEN OLDULAR

Rektör Cavit Bircan 15Temmuz hain darbe girişimi sonrası sosyal medyadan ilk tepkisini vererek safını belli etmişti. Akabinde ekip arkadaşlarını tek tek arayarak meydanda buluşmaya çağıran Bircan kısa süre içinde Aydın Kent Meydan'ında başta rektör yardımcıları olmak üzere genel sekreter, daire başkanları ve personeli ile  buluştu.

Aydın Kent Meydan'ında ilk konuşmayı yapan o gece Aydın'da bir kahraman olan Bircan Misal Haber'e verdiği röportajda o geceyi şöyle anlatmıştı:

15 Temmuzda başlatılan darbe girişimi sonrası Aydın’da ilk somut ses sizden gelmişti gün yaşadıklarınızı ve düşüncelerinizi bize aktarır mısınız?

15 Temmuz darbe girişimini planlayan, buna kalkışan, buna içinden “oh be” diye bir an bile geçirmiş olan ve bu alçakça kalkışmadan medet uman herkesi lanetliyor ve kınıyorum. O gece ben olayı şöyle öğrendim. Evimde oturuyorum Ankara da ablalarım kardeşlerim var onlar aradı. Abi bir gergin hava var ortada bir şey oluyor dedi. Sakin olun diyerek kardeşlerimi teselli ettim. Ardından haberleri açtığımda Boğaziçi köprüsünün tek taraflı olarak askerlerce kapatıldığını gördüm. Ortalıkta ne olduğunu pek anlayamadığımız olayların üstüne köprünün de kapatılması üzerine, bu şerefsizler darbe yapmaya teşebbüs ediyor dedim. Biz daha önce onlarca darbe ve girişimi görmüş ve iliklerimize kadar yaşamış bir milletiz. O sebeple bilir ve anlarız. Hemen ekip arkadaşlarımı ve Aydın’da ki çeşitli idarecileri aradım. Bu konuda darbe olabileceği konusundaki hissiyatımı paylaştım. Daha sonrasında zaten televizyonlarda darbe kalkışmasından bahsedildi. Askerin havaalanlarını ve ana arterleri tuttuğu söyleniyordu. Telefon görüşmelerimden sonra ekip arkadaşlarımla meydanda buluşma kararı verdik. Biz bu kararı veridimizde daha Sayın Cumhurbaşkanımızın bir açıklaması yoktu. Doğal refleks olarak buna bir tepki koymamız gerekiyordu. Biz bu kararı aldıktan sonra sosyal medya hesaplarımdan “Darbe kalkışması varmış sizden korkan sizin gibi olsun diye bir paylaşım yaptım.” Daha sonrasından belki basından da takip etmişinizdir. “Seni de asacağız, sende bittin” gibi tehdit kokan tehdit mesajlar aldım. Biz bu tehditlerden yılacak, korkacak insanlar değiliz. Biz arkadaşlarımla birlikte meydanlara doğru hareket ederken sayın Cumhurbaşkanımız da bütün vatandaşları meydanlara davet etti. Zaten böyle bir durumda daha önceki darbelerde olduğu gibi evimizde oturup beklememiz düşünülemezdi. Elhamdülillah, milletimiz tek yürek olarak bu girişimi püskürtüldü.  O gün vatanına sahip çıkmak için meydanlarda canlarını veren tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.

15 TEMMUZ KAHRAMANLARI | AYDIN | DÖNEMİN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ MEHMET ERDEM

Mehmet Erdem 15 Temmuz Kalkışmanın başladığı saatlerde Ankara - İzmir uçağındaydı... Uçak İzmir'e indiğinde kalkışma başlamıştı. İzmire intikal ettikten sonra, özel araçla Aydın meydanına şehitler abidesine geldi. Saat 24:00 sularında Aydın'da meydanlara inen vatandaşlar ile bir araya gelen Mehmet Erdem Aydınlılara önderlik etti.

Aydın Kent Meydanı önünde şehitler abidesinde vatandaşlara seslenen Erdem; 'Bu mesele bir kişi meselesi değidir. Bu mesele bir parti meselesi değildir. Bu mesele milletin meselesidir. Değerli kardeşlerim Adnan Menderes'e yapılmak istenen neyse, milletin iradesine karşı şuanda bir darbe girişimi ile karşı karşıyayız. Allah'ın yardımı, milletin desteği ile atlatacağız.' demişti.

Sözlerine bu alçak girişimi püskürtene kadar meydanlarda olacaklarını o zaman söyleyen ve Aydın'da il kıvılcımı yakan kişilerden olan Erdem Aydın'da 15 Temmuz kahramanları arasına adını yazdırmıştır.

 

15 TEMMUZ KAHRAMANLARI | AYDIN | ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ HABERİ İÇİN TIKLA->

http://www.misalhaber.com/haber/15-temmuz-kahramanlari-aydin-adnan-menderes-universitesi-rektoru/

15 TEMMUZ KAHRAMANLARI | AYDIN | AK PARTİ MİLLETVEKİLİ MEHMET ERDEM ->

http://www.misalhaber.com/haber/15-temmuz-kahramanlari-aydin-ak-parti-milletvekili-mehmet-erdem/

YIL DÖNÜMÜNDE 2017 | AYDIN'DA 15 TEMMUZ UNUTULMAYACAK ! HABERİ İÇİN TIKLA->

http://www.misalhaber.com/haber/aydinda-15-temmuz-unutulmayacak/

YIL DÖNÜMÜNDE 2017 | REKTÖR BİRCAN 15 TEMMUZ’DA EKİBİYLE MEYDANDAYDI

http://www.misalhaber.com/haber/rektor-bircan-15-temmuzda-ekibiyle-meydandaydi/

devamı eklenecektir...

UYGULAMAYI İNDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

-> https://play.google.com/store/apps/details?id=misalhaber.com

Sosyal Medya Hesaplarımızı takip eder misiniz ->
Twitter      : https://twitter.com/MisalHaber