Avni Örki
Avukat | Eski Denizli Ak Parti İl Başkanı
 Özgeçmişi  Köşe Yazıları  Mesaj Gönder
 Tüm Yazarlar
Erdoğan'ın Ak Partiye üyeliği ve Diğer Değerlendirmeler
03 Mayıs 2017 Çarşamba
Seveni sevdiğinden ayırmaya çalışan sistem, bu kez mağlup oldu.

“BU HUDUDU KİMLER ÇİZMİŞ GÖNLÜME

DAR GELİYOR, DAR GELİYOR GARDAŞIM”

Seveni sevdiğinden ayırmaya çalışan sistem, bu kez mağlup oldu. Cumhurbaşkanı tarafsız olmalı ambalajıyla yıllarca sevenle sevileni birbirinden ayıran bu sisteme milletimiz dur dedi. Çünkü bu kez sevenle sevilenin sevdası dillere destan olmuş ve sınır tanımaz bir hal almıştı. Anayasa değişikliklerinin ilk ve önemli etkisi de Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Ak Parti ile resmi bağının sağlanması ile kendini göstermeye başladı. Rabbim sayın Cumhurbaşkanımızın yolunu açık etsin Devletimizi payidar etsin.

 

“EVET”LE TEKERLEK TÜMSEĞİ AŞTI

Tarihimizin en önemli seçimlerinden biri olan Anayasa değişiklikleri referandumu Milletimizin menfaatleri doğrultusunda "EVET"le sonuçlandı. "EVET"le ülkemiz kazandı. Bize bel bağlayan mazlumlar kazandı. Türkiye dostları kazandı.

Ülke bölünür, ekonomi batar gibi vehimlerle hayır diyen samimi insanlar da var. Bakın korktuklarınız olmadı. Aksine ekonomide daha ışıltılı günlerin sinyalleri gelmeye başladı. Aksine PKK terörünün beli kırılacak ciddi operasyonlar hız kazandı. Aksine FETÖ ile mücadelede çok daha başarılı adımlar atılmaya başlandı. Ülke bölünmedi ve bölünmeyecek. Lokanta, muhtarlık vs gibi konulara girmiyoruz bile. Önümüzdeki süreç, az evvel bahsedilen samimi hayırcılara “keşke biz de evet deseydik” dedirtecek güzel gelişmelere gebe olacak. Zira ülkemiz tarihi bir dönemeçten daha başarıyla çıktı. Öte yandan sadece Türkiye düşmanlığı için “hayır” diyen ve dedirtmeye çalışan iç ve dış düşmanlar için ise kabus dolu günler yakındır.

 

ANAYASA DEĞİŞİKLİKLERİNİN GÜCÜNÜ ZAYIFLATACAK TARTIŞMA TUZAKLARINA DÜŞMEMELİYİZ.

Anayasa toplum sözleşmesidir. Bu nedenle sandıktan çıkan sonucu partizanca bir uslüpla değerlendirmemeliyiz. Sandıktan çıkan sonuç milletimizin kararıdır. Çeşitli siyasi görüşlere sahip vatandaşımızın evet sonucuna az ya da çok katkısı olduğu aşikardır. Bir sözleşmenin paydaşı ne kadar çok olursa o sözleşme o kadar etkili olacaktır. Bu nedenle partilerin kendi gücünü ispat etmeye yönelik şu partiden şu kadar destek geldi bu partiden hiç gelmedi gibi değerlendirmeler bu toplum sözleşmesinin etki alanını zayıflatacaktır.

 

CHP’YE DÜŞEN HALKIN NABZINA UYUM SAĞLAMAKTIR.

Artık anayasa değişikliklerinin gerektirdiği uyum yasaları hazırlanacak. Bu süreçte hayır cephesinde bulunan siyasi partilerin TBMM temsilcileri milletin kararına saygı duyup uyum yasalarına gerekli katkıyı ve desteği vermekle mükelleftir. Bir hatırlatma yapmakta fayda var; katkı ve desteklerini de anayasada yapılan değişiklik maddelerine uygun bir şekilde sunmak zorundadırlar.

 

YENİ DÖNEMİ BAŞLATANLARA TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİRİZ.

Öncelikle Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yürekten teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız.

İnsanüstü bir gayret gösteren Başbakanımız sayın Binali Yıldırım'a ve Ak Parti teşkilatlarımıza, MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli'ye ve teşkilatlarına en kalbi teşekkürlerimizi iletiyorum. BBP genel başkanı sayın Mustafa Destici'ye ve teşkilatlarına, farklı farklı siyasi partilere mensup olup da destek olanlara, ayrıca çeşitli STK mensuplarına da süreçteki samimi destekleri için çok teşekkür ediyoruz.