Mustafa Kayalı
Genel Yayın Yönetmeni | Yazar
 Özgeçmişi  Köşe Yazıları  Mesaj Gönder
 Tüm Yazarlar
MESELE
25 Haziran 2018 Pazartesi
‘’ÇOÇUKLARIMIZI CAMİYE SOKMAK DEĞİL, ÇOCUKLARIMIZIN GÖNLÜNE CAMİYE SOKMAK…’’

 

Yüce Kitabımız Kur’anı Kerim bir hayat rehberi, insanları huzur ve mutluluğa götüren evrensel bir mesajdır. O, hak ile batılı ayırt eden bir söz, Allah’ın sımsıkı başlı kalmasını istediği sağlam ip ve Sevgili Peygamberimizin, Peygamberliğinin en büyük mucizesidir.

     

 

Yüce Allah onu; maneviyat eksikliğiyle daralan kalplere şifa, ahlaki değerlerin zaafa uğramasıyla bunalan gönüllere deva, kalplerin kirlerini silmek için cila, ders almak isteyenler için öğüt ve hidayet rehberi olarak göndermiştir.

   Kur’an-ı Kerimi okuyup, onun içeriğini öğrenmeye çalışmak her Müslüman için önemli bir görevdir. Kerim kitabımız Kur’an-ı Kerimi okumak ve âyetlerini tefekkür etmek bir ibadet, getirdiği hükümleri uygulamak ise her müslümanın öncelikli görevidir. 
       
        Yüce Allah, “Bu Kur’an ayetlerini düşünsünler ve akıl sahipleri öğüt alsınlar diye sana indirdiğimiz mübarek bir kitaptır.’’ buyurmaktadır. 
       
        Sevgili Peygamberimiz (sav) de Kur’an okuyan ve hükümlerini öğrenenlerin faziletine dikkat çekerek, 

“Sizin en hayırlınız, Kur’an-ı öğrenen ve öğretendir” buyurmuşlardır.

        Kerim kitabımızın gönderiliş gayesi, insanlığın dünya ve ahiret mutluluğunu temin etmektir. Bu da Kur’an’ın insanlık için getirdiği ilahi mesajları ve insani değerleri algılayıp hayata geçirmekle mümkündür. Kur’an kıyamete kadar gelecek bütün insanlar için gönderilmiştir. 

        Kur’an-ı Kerim yalnızca inanç ve ibadetlere ilişkin hükümler içermemekte; insani ilişkilerde erdemi ve güzel ahlakı ön plana çıkarmakta iş hayatında çalışkanlığa ve üretime katkıda bulunmaya; günlük hayatımızda her türlü haksızlıktan uzak durarak, adaleti korumaya varıncaya kadar, sosyal hayatın her alanına ışık tutan öğüt ve ilkeler ihtiva etmektedir.

Eğitimin bir süreç olduğu göz önünde bulundurularak yaz tatili münasebetiyle çocuklarımızın daha güzel Kur’an eğitimi almaları için 25.06.2018 Pazartesi gününden itibaren Yaz Kur’an Kursu Programlarımız başlayacaktır.


      Temel dini bilgiler ve Kur’an-ı Kerim’in öğretileceği bu kurslarımızda ayrıca, milli birlik ve bütünlüğümüzün korunabilmesi için vazgeçilmez değerlerimiz; vatan ve bayrak sevgisi, şehitlik ve gazilik ve anne-baba sevgisi gibi en hassas hususlar özet bilgiler halinde yavrularımıza verilmeye çalışılacaktır. Bu vesile ile çocuklarımızı bu kursumuza düzenli ve disiplinli olarak göndermek için gerekli ilgiyi gösterelim.

 

Kıymetli Anne-Babalar!

Bizler, camilerin atmosferiyle büyüdük. Şimdi sıra çocuklarımızda.

Bizler, Kur’an-ı Kerim’i okumakla gönlümüzü şâd eyledik. Şimdi sıra çocuklarımızda.

Geliniz! Evlatlarımıza caminin o güzel havasını teneffüs ettirelim.

Geliniz! Evlatlarımıza Kur’an-ı Kerim’in güzelliklerini tattıralım.

 

Yüce Rabbim Kur’an-ı Kerimi hayatımıza aktarmayı,

Dünya ve ahiret hayatımızı mutluluk içerisinde geçirmeyi nasip etsin.

Çocuklarımıza ve bize Kur’an ahlakı nasip etsin.


 

        Yazımızı Sevgili Peygamberimiz (sav)’in bir hadisi ile bitirelim.

 “Kim Kur’an okur onunla amel ederse, kıyamet günü onun ana ve babasına ziyası güneşin ziyasından daha parlak bir taç giydirilir.” 

 

Selâm ve Duâ ile…