AK Parti’li Karaaslan, TEKNOFEST alanında incelemede bulundu

Karaaslan, TEKNOFEST Genel Sekreteri Ömer Kökçam ile 30 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde Samsun Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenecek TEKNOFEST KARADENİZ hazırlıklarını inceledi.

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Karaaslan, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile tüm Türkiye’nin kalbinin Samsun’da atacağını söyledi.

TEKNOFEST’in, dünyanın en büyük teknoloji şenliği olduğuna işaret eden Karaaslan, “TEKNOFEST KARADENİZ’e mesken sahipliği yapacak Samsun’da hazırlıklar artık son evresine geldi. 107 ülkeden iştirakçilerin müracaat yaptığı şenlikte iştirakçi sayısının milyonları bulmasını bekliyoruz. Tıpkı vakitte 154 bin 834 grubun yarışacağı bu büyük tertibe kentimizin konut sahipliği yapıyor olması çok kıymetli. Biz, kent olarak hazırız. Bilhassa T3 Vakfına, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza çok teşekkür etmek istiyoruz. Samsun’un hakikat bir lokasyon olduğunu şenliğin her basamağında yaşayacağız. TEKNOFEST KARADENİZ’de emeği geçen tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum.” sözünü kullandı.

Karaaslan, şenlik alanında Türkiye’nin ulusal teknolojisi ile üretilen Hürkuş, SİHA üzere ulusal ve yerli teknolojilerinin montajının yapıldığını anlatarak, şunları kaydetti:

“TEKNOFEST’e katılan yarışmacıların yaş aralığı 6 ila 74 ortasındadır. Yani 6 ila 74 yaş ortasındaki yarışmacıların bulunduğu böylesine kapsayıcı ve kuşatıcı büyük bir tertibe kent olarak konut sahipliği yapmaktan büyük gurur duyuyoruz. Birebir vakitte 3 Eylül’de Sayın Cumhurbaşkanımızın iştirakiyle tertibimiz çok farklı bir boyut kazanacak ve büyük bir coşku yaşanacak. 30 Ağustos’tan 4 Eylül’e kadar Türkiye’nin kalbi Samsun’da atacak. 7’den 77’ye tüm Türkiye’deki vatandaşlarımızı Samsun’a davet ediyorum. Bu büyük heyecanı uzun vakittir yaşıyoruz. Bu heyecanın doruk noktaya ulaştığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda hem bayramını kutlamak hem de 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ün birinci adımı atarak Ulusal Gayret’i başlattığı kentte bugün ulusal teknoloji atılımının en büyük başlangıçlarından birini yapmak için tüm Türkiye’yi buraya bekliyoruz.”

Programa, Çarşamba Belediye Lideri Halit Doğan ve AK Parti Samsun Vilayet Lideri Ersan Aksu da katıldı.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.