Bu Yol Çaydanlığı Elmas Üzere Parlatıyor! İşte 5 Dakika Bile Sürmeyen Kolay kolay Çaydanlık Temizleme Yöntemi!

Neredeyse her gün tükettiğimiz çayları hazırlamak için mecburî bir halde kullanılan çaydanlıklar, her ne kadar yeni alınmış olsa bile 2 ila 3 hafta içerisinde kararmaya başlar. Genel olarak kalabalık aileler için tercih edilen çaydanlıklar, her gün kullanım evresinde epeyce kirlenmiş bir hal alabilir. Bu durumun yanı sıra musluk suyu ile doldurarak hazırlanmış çaylar, çaydanlıkların kireçlenmesine de sebep oluyor. Son vakitlerde uzmanlar, yeni çıkan temizleme tekniği ile çaydanlık kirlerinin süratli ve pratik bir formda temizlenebileceğini gün yüzüne çıkardı.

ÇAYDALIĞI KOLAYLIKLA TEMİZLEYİN

Hanımlar için epey yorucu olarak bilinen çaydanlık paklığı, son günlerde ortaya çıkan doğal paklık gereçleri ile son derece kolaylaştı diyebiliriz. Bu sayede bayanlar, kimyasal paklık eserlerini tercih etmeden çaydanlıkları birinci günkü kadar tertemiz olacaktır. İşte, çaydanlık paklığı için önerilen doğal metotlar hakkında ayrıntılar…

LİMON VE TUZ ÇAYDANLIKLARI ELMAS ÜZERE PARLATIYOR

Asidik içeriği sayesinde limon, bedenin asit istikrarını sağladığı üzere tıpkı vakitte doğal bir paklık eseri olarak da karşımıza çıkıyor. Bilhassa tuz ile etkin bir kireç çözücü misyonunu üstlenen limon suyu, çaydanlıkta bulunan kirlerin de kolaylıkla temizlenmesine yardımcı oluyor. Bunun için kirli çaydanlığın içerisine biraz limon suyu sıktıktan sonra üzerine 2 tatlı kaşığı tuz ek etmeniz gerekiyor. Akabinde çaydanlığı kaynar su ile doldurduktan sonra kaynatma sürecine başlayın. Bu karışımı sıcak suyu ile bir arada 10 ila 12 saat kadar çaydanlığın içerisinde olacak halde bekletin ve sonra sünger yardımıyla süratli bir biçimde durulama sürecini uygulayın.

KABARTMA TOZU İLE ÇAYDANLIĞI YENİ ALMIŞ GİBİ

Temizlik unsuru olarak sık sık kullanılan eserler ortasında bulunan karbonat, çaydanlıklar için de süper bir kir sökücü olarak biliniyor. Buna bağlı yapılması gereken 2 yemek kaşığı kabartma tozunun çaydanlık tabanına eklenmesi ve kaynar su ile büsbütün doldurulmasıdır. Bu sayede çaydanlığın hava çıkışlarını engelleyerek çaydanlıkta bulunan tüm kirlerden kurtulmuş olacaksınız. Tıpkı vakitte mühlet bitiminde sünger ile çaydanlığı güzelce durulayıp temizleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.