Bursa Belediye Başkanı: Maçın sıkıntılı olacağı belliydi, iki takımın karşı karşıya gelmesi yanlıştı

Bursaspor oyuncuları dün sahada Amedspor oyuncularına saldırdı, Bursasporlu taraftarlar faili meçhul cinayetlerle anılan “Beyaz Toros” ve “Yeşil” kod adlı Mahmut Yıldırım’ın pankartlarını açtı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Maçın sıkıntılı olacağı belliydi, iki takımın karşı karşıya gelmesi yanlıştı” yorumunu yaptı.

Aktaş, HaberTürk yazarı Nagehan Alçı’ya konuştu.  Aktaş, “İnfluenza pozitif çıktığım için gidemedim, hastayım evde dinleniyorum Nagehan Hanım. Fakat maalesef bu yaşanan olaylar beni şaşırtmadı.  Yanlış anlamayın, olayları normalleştirdiğim ya da küçümsediğim için söylemiyorum. Bu maçın problemli olacağını öngördüğüm için söylüyorum.” dedi.

Aktaş şu ifadeleri kullandı:

“Bakın zaten geçen eylülde bu iki takımın Diyarbakır’daki karşılaşması çok çirkin olaylara sahne olmuştu. Diyarbakır’da olunca çok fazla yansımıyor halbuki orada da provokatif posterler açılmış, gerginlik yaşanmıştı. Biz çok uyardık, bu iki takım karşı karşıya gelmesin dedik. Yanlış baştan yapıldı. “Sonuçta 3-5 kendini bilmezin yaptığı yanlış 5 milyonluk Bursa’mıza mal edilmemeli. Böyle olaylarla bu güzel şehrin isminin yan yana gelmesini üzüntüyle karşılıyorum.”

TIKLAYIN | Bursasporlular, Amedspor kafilesinin kaldığı otelin önünde “Ne Mutlu Türk’üm” diyerek havai fişek attı

Amedspor maçında, Bursaspor tribünleri ‘Beyaz Toros’ ve ‘Yeşil’ posteri açtı

 | Bakan Soylu’dan ‘Beyaz Toros’ ve ‘Yeşil’ posterine ilişkin açıklama: Bu görsellerin stada sokulmasında zafiyet gösteren kamu görevlileri açığa alınmıştır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir