CHP’den Erdoğan’a fındık daveti: ‘Bari bu kere üreticinin hakkını yemeyin’

CHP Lokal İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fındık fiyatlarını açıklayacağını duyurduğu Ordu ziyareti öncesinde, ihtarlarda bulundu. Torun ‘Bari bu defa üreticinin hakkını yemeyin’ dediği konuşmasının tamamında şu sözlere yer verdi:

“MASALLAR ANLATIP SARAYINIZA DÖNMEYİN”

“Erdoğan hafta sonu Ordu’ya geleceğini ve fındık fiyatını açıklayacağını söyledi. Erdoğan’a tavsiyemiz şudur: Ordu’ya geldiğinizde, kürsüden masallar anlatıp sarayınıza dönmeyin. Fındık üreticisinin feryadını güzel dinleyin. Kürsüden partimize hakaret edeceğinize, Ordu halkının ezalarına kulak verin.

“4 DOLAR ÜRETİCİNİN HAKKIDIR”

Fındıkta 4 doların altındaki bir fiyatı asla ve asla kabul etmiyoruz. Bu fiyat üreticinin hakkıdır, sakın ola ki, bu dönem da üreticinin hakkını yemeyin. Toprak Mahsulleri Ofisi’ne talimatı verin, hazırlığınızı yapın, üreticimizi yabancı şirketlerin insafına terk etmeyin. ‘Bay Kemal’in ağzına bakıp sayı açıklamayız’ diyorsunuz. Fakat şunu unutmayın: Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Lideri bu milletin sesidir. Genel Liderimizin istediği sayı da üreticinin hakkıdır.

“SON DEFA AÇIKLAYACAKSINIZ, KUL HAKKINA GİRMEYİN”

Bu sayı 5’li çetelere verdiğiniz takviyenin binde biri bile değildir. 4 doların altında bir fiyat vermek, kul hakkı yemektir. Artık iktidardan gidiyorsunuz ve bu yıl fındık fiyatını son kere açıklıyorsunuz. 20 yıldır üreticiyi mağdur ettiniz, bari bu yıl kul hakkına girmeyin.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.