Doctor Who yıldızı BAFTA’ya ev sahipliği yapacak

Britanya Akademisi Sinema Ödülleri için hazırlıklar devam ederken, bu özel gecenin sunuculuğunu üstlenecek isim de belli oldu.

Özellikle Doctor Who ve Good Omens gibi dizlerle tanınan oyuncu David Tennant BAFTA Ödülleri’ne ev sahipliği yapacak.

52 yaşındaki yıldız oyuncu, geçen yılın sunucuları Alison Hammond ve Richard E Grant’tan görevi devralacak ve 18 Şubat’ta Londra Kraliyet Festival Salonu’nda yıldızlarla dolu törendeki yerini alacak.Tennant, daha önce mayıs ayında BAFTA Televizyon Ödülleri’nde sunuculuk görevini üstlenmiş olsa da film ödüllerinde ilk defa görev alacak.

Sunuculuk görevi hakkında konuşan Tennant şunları söyledi: “BAFTA Film Ödülleri’ne ev sahipliği yapmamın ve bu yılın en iyilerini ve onları hayata geçiren birçok harika insanı kutlamaya yardımcı olmamın istenmesinden büyük mutluluk duyuyorum.”

BAFTA CEO’su Jane Millichip, Tennant’ın ev sahipliği yapmasının akademiyi çok sevindirdiğini ekledi: “Hem İngiliz hem de uluslararası izleyiciler tarafından hak ettiği şekilde seviliyor. Onun sıcaklığı, çekiciliği ve muzip zekası, onu önümüzdeki ay Royal Festival Hall’daki konuklarımız ve evlerinde izleyen milyonlarca insan için mutlaka izlenmesi gereken bir gösteri haline getirecek.”

Geçtiğimiz yıl törenin sunucusu Richard E Grant’ın Oscar Ödül Töreni’nde yaşanan tokat olayına atıfta bulunarak yaptığı espri çok konuşulmuştu. Grant, “Benim sıramda bu gece hiç kimse tokatlanmayacak” demişti.

2022’de sunuculuk görevini üstlenen Pitch Perfect ve Bridesmaids oyuncusu Rebel Wilson ise Kraliyet Ailesi, Vladimir Putin, cinsiyetler arası maaş farkı, başarısız filmi Cats ve yakın zamanda kilo vermesi hakkında müstehcen şakalar yapmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir