Efsane İsim Son Çöküşü de Bildi: Bitcoin Bu Diplere Gidiyor!

Bitcoin ve altcoin piyasasına yönelik isabetli tahminleriyle tanınan efsanevi trader Peter Brandt, yeni tahminlerini aktardı. Brandt, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin için sıradakileri açıkladı. Ancak Brandt’in yorumları pek çok kişiyi mutsuz edebilir. İşte detaylar…

Peter Brandt’ten olumsuz Bitcoin analizi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere kripto para varlıklarına yönelik tahminleriyle öne çıkan, ancak bunun öncesinde de geleneksel piyasada ciddi bir deneyime sahip olmasıyla tanınan Peter Brandt, BTC için yeni tahminlerini aktardı. Brandt, BTC’nin mevcut fiyatının neredeyse yarısını kaybedebileceğini düşünüyor. Brandt, bugün erken saatlerde yaptığı paylaşımda, BTC’nin 32.206 dolara yükseldiği 31 Mayıs’ın en yüksek seviyesinin üzerinde kapanmadığı sürece; yakın gelecekte 12.700 dolara kadar düşebileceğine dair bir tahminde bulundu. Trader, paylaştığı bir tweet’te aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bitcoin (BTC) 31 Mayıs’taki yüksek seviyenin üzerinde kapanış gerçekleştirmezse, grafik ünlü “Drano” grafik modeline benzemeye başlayabilir.

Brandt’ın doğru kripto para tahminleri yaptığı biliniyor. Tecrübeli vadeli işlem traderı kısa süre önce piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un (ETH) 1.265 doların altına düşebileceğini tahmin etti. İlginç bir şekilde, ikinci en iyi kripto varlığının Brandt tarafından tahmin edilen seviyelerin etrafında dolaşmaya başlaması bir hafta kadar sürmedi. ETH fiyatı, Ethereum “Zorluk Bombası” gecikmelerinin haberlerinin ardından acı çekiyor.

BTC fiyatı çöküş yaşıyor

Bitcoin Aralık 2020’den bu yana ilk kez 25.000 doların altına düştü.. Beklendiği gibi, altcoin’ler de çift haneli kayıplarla daha fazla acı çekmeye devam ediyor. Hal böyle olunca da tasfiyeler yine yarım milyara ulaştı. BTC geçtiğimiz hafta 32.000 doları aşmaya çalışırken, şu anda o seviyenin 7 bin dolar kadar altında işlem görüyor. BTC 32.000 dolarda başarısız oldu. Cuma gününe kadar kaldığı 30.000 dolarlık tanıdık bir zemine döndü. En son ABD enflasyon rakamları kripto parayı 1.000 dolar ile aşağı yöne itti, ancak en kötüsü henüz gelmedi.

Hafta sonu boyunca BTC birkaç bin dolar daha düştü. Ancak son 24 saat daha da fazla acı getirdi. Bugün erken saatlerde, Bitcoin 18 ay içinde ilk kez 25.000 doların altına düştü. Ethereum aynı zamanda en büyük kaybedenlerden biri oldu. ETH bir hafta önce 2.000 doların üzerindeydi, ancak şimdi 1.300 dolara düştü. Bu, ikinci en büyük kriptonun şu anda 2018 rekorunun altında olduğu anlamına geliyor. ADA, SOL, DOGE, DOT, TRX ve AVAX’ın bir günde yaklaşık yüzde 10 veya daha fazla düşüş göstermesinden daha da fazla kayıp açıkça görülüyor. Tüm bu artan volatilite, aşırı kaldıraç kullanan traderlar için bir kez daha acıya neden oldu. Tasfiye olan yatırımcıların sayısı 180.000’e ulaştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.