Esnaf bu türlü keder yandı: Kıyafet, besin almak lüks oldu

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu Ankara’da esnaf ziyaretinde bulundu. Davutoğlu’na, eski vakitleri mumla aradıklarını anlatan bir esnaf, “Kıyafet almak, besin almak lüks oldu. Bu ülkeyi bitirdiler” dedi.

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Yunus Emre Çarşısı’na giderek esnaf ziyaretinde bulundu. Davutoğlu’na meselelerini anlatan esnaf, geçinememekten ve  asgari fiyata yapılan artırımdan yakındı.

“BU ÜLKEYİ BİTİRDİLER”

Davutoğlu’na yüksek elektrik faturasından kaygı yanan bir esnaf, “Benim 300 lira gelen elektrik faturam şu an 1500 lira. Devlet ülkeyi yönetemiyor. Çok yüksek bir enflasyon var. Ben 5 eleman çalıştırıyorum. 5 elemanın bana maliyeti en az 20 bin lira. Taban fiyatı 5 bin 500 lira yaparak bana ekstra bir maliyet yükleniyor. Sizin vaktinizi biz mumla arıyoruz. Ne kadar hoş yıllarmış. Evvelden otomobil, konut alabiliyorduk. Şu an konut, arabayı geçtik, kıyafet almak, besin almak lüks oldu. Bu ülkeyi bitirdiler.” dedi.

“ESNAF DA SIKINTI DURUMDA”

Giyim eserleri satan diğer bir esnaf da şu biçimde keder yandı:

“Sigorta primleri çok yükseldi. Bin 640’tan, 2 bin 200’e çıktı. Minimum fiyata artırım veriyorsun ancak esnaf da sıkıntı durumda.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.