İddia: “Twitter, Elon Musk’ın satın alma teklifini kabul ediyor”

Twitter’ın en çok takipçiye sahip kişilerinden Elon Musk, Twitter’ı satın alma hedefine çok yakında ulaşacak gibi görünüyor.

Elon Musk, halen bilmeyenler için özet yapmak gerekirse geçtiğimiz haftalarda Twitter’dan yüzde 9,2 oranında hisse aldı ve bununla beraber “o zaman” şirketin en büyük hissedarı haline geldi. Twitter’da 84 milyon takipçisi bulunan Musk, daha sonra ise şirketi komple satın almak için teklifte bulundu. Sahibi olduğu diğer şirketlerindeki hisseler üzerinden serveti 270 milyar dolardan fazla olan Musk’ın, Twitter’ı almak için verdiği teklif 43 milyar dolar seviyesinde yer alıyordu. Elon Musk, en son Twitter’ı satın almak için 46,5 milyar dolarlık finansmanı sağladı açıklaması ile gündeme gelmişti.

Twitter’ın hissedarları ve yönetim kurulu bu sürece başta sıcak bakmıyordu. Ancak bugün bunun değiştiği ortaya çıktı. Musk’ın 46,5 milyar dolarlık finansmanı sağlaması, şirket içerisindeki bazı kişilerin görüşünü değiştirdi. İşte bunun üstüne çıkan haberlere göre firma durum için son kararı vermiş gibi görünüyor.

Reuters’in haberine göre Twitter, Elon Musk’ın son teklifini kabul etmeye hazırlanıyor. Hatta bu konuda resmi duyurunun gün içerisinde yapılabileceği aktarılıyor. Burada anlaşmanın 43 milyar dolar üzerinden yapılacağı belirtilirken, Twitter’ın Elon Musk’tan sonra ciddi değişiklikler görme ihtimali bulunuyor.

Elon Musk ve Twitter gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.