İŞKUR üzerinden lise mezunu 1.500 Ön Muhasebe elemanı alınacak! 2022 İŞKUR iş ilanları

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) yeni işçi alım ilanları yayınlamaya devam ediyor. Türkiye’nin farklı vilayetlerinde görevlendirilmek üzere özel kesim ve kamuda görevlendirilmek üzere toplamda 1.500 Ön Muhasebe istihdamı gerçekleştirilecek. En az lise mezunu adaylar ortasından seçim yapacak kurum ve kuruluşlar müracaat kurallarından müracaat biçimine kadar merak dilen tüm ayrıntıları açıkladı. İşte İŞKUR 2022 Ön Muhasebe alım ilanları ve müracaat ekranı…

İŞKUR Ön Muhasebe Vazifelisi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İŞKUR üzerinden Ön Muhasebe Vazifelisi alım ilanlarına müracaatta bulunabilmek için https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx internet adresine giriş yapın “Meslek” yazan kutucuğa “Ön Muhasebe” yazın ve orta seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan ilanlara giriş yapın. Müracaat koşullarını taşımanız halinde “Başvur” butonuna tıklayın ve müracaatınızı gerçekleştirin.

Birinci kez İŞKUR üzerinden müracaatta bulunanların ise İŞKUR kaydı oluşturmaları gerekiyor. İŞKUR kayıt kısmına girerek özlük bilgilerinizi doldurun ve ardından kaydederek giriş yapın.

İŞKUR ÖN MUHASEBE VAZİFELİSİ İŞ İLANLARI
İŞKUR GİRİŞ
İŞKUR ÜYELİK SÜRECİ

Müracaat Kaideleri Neler?

  • T.C vatandaşı olmak,

  • Kamu haklarından yoksun olmamak,

  • 18 Yaşını doldurmuş olmak,

  • İŞKUR’a kayıtlı olmak,

  • Özel koşullar içerisinde belirtilen eğitim seviyesinde olmak ve bunu belgeleyebilmek,

Ön Muhasebe Elemanı Kimdir?

Ön muhasebe elemanı, şirketlerin mali kayıtlarını tutan; kasa, çek, banka ya da irsaliye takibi üzere günlük rutin işleri yerine getiren, firmaya ilişkin finansal süreçleri muhasebeleştiren, tahsilat süreçleri ile ilgilenen ve evrakın dosyalanması, arşivlenmesi üzere vazifeleri yerine getiren bireylere verilen mesleksel unvandır. Muhasebe işlerine yardımcı olan ön muhasebe elemanı unvanına sahip şahıslar, şirketlerin mali işlerinin yerlerini kolaylaştırmaları sebebi ile şirketler açısından büyük kıymet taşırlar.

İŞKUR’a Nasıl Kayıt Yaptırılır (2022)?

İş aramanın birinci adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak yahut şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları mecburidir. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve yanlışsız bilgilerin bulunması mecburidir. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum çalışanı aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve gerçek olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde hayli kıymetlidir. Bu nedenle, lütfen ferdî, irtibat, eğitim, meslek ve öteki bilgilerinizi tam ve hakikat olarak sisteme giriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.