İstanbul’da karneler dağıtıldı, yaz tatili başladı: ‘Bu devir biraz sıkıntı geçti…’

Pandemi nedeniyle yaklaşık 1,5 yıllık ortanın akabinde 6 Eylül 2021’de yüz yüze ve tam vakitli başlatılan 2021-2022 eğitim öğretim yılı, bugün yaklaşık 18 milyon öğrencinin karne almasıyla sona erdi. Beşiktaş’taki Şair Nedim Ortaokulu’nda da bin 379 öğrenci, öğretmenler ve veliler karne heyecanını yaşadı.

Öğrenciler, müzikler, şiirler, halk oyunlarıyla yılsonu kapanış programı gerçekleştirdi. Öğrencileri, Beşiktaş Belediye Lider Yardımcısı Seyhun Şahin, Beşiktaş İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Özcan Türkoğlu ve siyasi parti temsilcileri de yalnız bırakmadı. Programın akabinde sınıflarına çıkan öğrenciler, karnelerini aldı.  

ÖĞRENCİLER BİR AN EVVEL TATİLE GİTMEK İSTİYOR

Takdir dokümanı alan 8’inci sınıf öğrencisi Çağla Karadeniz, “Bu periyot de hoştu, ben sevdim. LGS vardı tabi lakin tekrar de düzgündü. Biraz fazla çalışarak geçti. Bir hafta içinde tatile gidiyorum. Bir periyot yoruyor. LGS gerilimi de vardı. Artık bir rahatlık geldi” dedi.  

Teşekkür evrakı alan 8’inci sınıf öğrencisi Osman Uslu, “Önceki periyoda nazaran biraz düşük geldi. Evvelki periyot daha yeterliydi ancak bu periyot âlâ değil. Fen ve yabancı lisanda biraz zorlandım lakin matematik ve öbürleri çok yeterli. LGS âlâ geçti, kötü değildi. Ben spor lisesine gideceğim. Bu anı bekliyordum, bir an evvel tatile gitmek istiyorum. Büyüyünce futbolcu olmak istiyorum, onun için çalışmaya devam edeceğim” sözlerini kullandı. 

Teşekkür dokümanı alan Taha Nizam Özkan, “Karnem matematik olduğu için birazcık makûs geldi lakin yeniden de üzücü değil. Geçen periyot güzeldi. 8’inci sınıfın rahatlığı benim için biraz makus oldu. Çok karışık bir periyottu. Biraz güç oldu fakat bitirdik. İmtihan da kötü geçmedi” diye konuştu.  

KARNE ALMAYA GELİRKEN ÇOK HEYECANLIYDIM 

5’inci sınıf öğrencisi Buyruk İşler, “Karnem çok uygun geldi. Takdir aldım, memnunum. Sevinçliyim. Bu devir biraz güç geçti. İmtihanlara çalışırken zorlanıyordum. Yüksek not almayı hedefledim ve aldım. Karne almaya gelirken sabah çok heyecanlıydım, stresliydim. Yaza çoktan hazırım” dedi.  

Emir İşler’in babası Barbaros İşler, “Çok memnunuz. 1 sene boyunca takdir alma hayali kurdu, başardı. Zati pandemi sonrası bu periyot de sıkıntı geçi. Çocukların alışması falan problemliydi. Geçen sene neredeyse okumadılar, evdelerdi. Her şey okuldaki üzere olmuyordu. Takdir de aldı, artık armağanını alırız. Bundan sonrası inşallah bütün öğrenciler için daha güzel olur” sözlerini kullandı. 

2022-2023 eğitim öğretim yılı 12 Eylül 2022’de başlayacak. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.