Kılıçdaroğlu’ndan gençlere: Her türlü provokasyona maruz kalacağız

ANKARA- CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal medya hesabından “gençlere” seslenerek açıklamalarda bulundu. “Gelecek aylarda her türlü provokasyona maruz kalacağız” sözlerini kaydeden CHP önderi, “ Ne olursa olsun, arbede etmeyecekseniz. İnançlısı, inançsızı, imam hatiplisi, şortlusu, başörtülüsü… Ne olursanız ve kim olursanız olun, bir ortak noktanız var: Gençliğiniz çalındı!” dedi.

“Bu ülkenin size bir gençlik borcu var. Maksadım, siyaset hayatımın sonuna giderken, olabildiğince o borcu telafi etmektir. Bunun, miraslarımdan biri olmasını istiyorum. Size her gün yaşattıkları nefes darlığını bitiren demokrat amcanız olarak hatırlanmak istiyorum” sözlerini kaydeden Kılıçdaroğlu iletisini şu halde sürdürdü:

“Onun için gelecek aylarda ne olursa olsun, sakın sakın sakın arbede etmeyin. Sakın provoke olmayın. Birileri çalsın, çırpsın diye ve gençliğinizden bir 5 sene daha heba olsun diye sizler birbirinize düşmeyeceksiniz. Siz barıştınız, benim misyonum de bu barışı korumaktır. Bu barışı korumak için Edirne’den Kars’a, ülkemizin her kilometre karesine ayak basacağım ve bu barışı anlatacağım. Sizler helalleşirken, arsızı, uğursuzu, hırsızı, çantacısı, borsacısından, sizden çalınan her kuruşun hesabı sorulacak.” (DUVAR)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.