Miralem Pjanic’ten Beşiktaş açıklaması

Dönem başında Beşiktaş’ın Barcelona’dan kiralık olarak takımına kattığı Miralem Pjanic, İtalyan gazetesi La Repubblica’ya açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş’ta tamamladığı dönemle ilgili Pjanic, “Daha fazla şampiyonluk kazanacağımı düşünüyordum. Türkiye Harika Kupası’nı kazandık ancak ligi kaybettik. Beşiktaş’a bağlıyım. Kulübü seviyorum ve taraftarları seviyorum.” tabirlerini kullandı.

“Barcelona’nın benim için bir manası var”

Kiralık kontratının bitmesinin akabinde Barcelona’ya dönen Bosnalı oyuncu, kontratının sonun kadar Katalan takımında kalmak istediğini söyledi. Pjanic açıklamasında, “Barcelona’nın benim için bir manası var. Bu kulüp, çocukluk hayalimdi. Şimdilik iki yıl daha buradayım. Mukavele bitirmeyi istemiyorum lakin neler olacağını bilmiyorum.” dedi.

“Mourinho, eksik olan çılgınlığı getirdi”

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde bugün finalde, Feyenoord’la karşılaşacak eski kadrosu Roma ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Pjanic, “Mourinho, oyuncuların en düzgün performansını ortaya çıkartıyor. Roma’yı birinci yılında Avrupa’da finale taşıdı. Mou, Roma’da eksik olan çılgınlığı getirdi Roma’nın her vakit yeterli antrenörleri oldu lakin Mourinho, her yerde kazandı ve bu türlü durumları nasıl yöneteceğini düzgün biliyor. Gruptan istediğini alıyor ve taraftarlarla ahenk içinde hareket ediyor.” dedi.

“Roma ile hiçbir şey kazanamamak büyük bir acı”

Pjanic, Juventus’la mukavelesinin bitmesinin akabinde gruptan ayrılacağını açıklayan Paulo Dybala’nın Roma’ya kusursuz bir transfer olacağını söyledi.

31 yaşındaki oyuncu, Roma devriyle ilgili ise şu tabirleri kullandı:

“Roma ile hiçbir şey kazanamamak benim için büyük bir acı. Çok güçlü bir kadromuz vardı lakin olmadı. Juventus inanılmaz dönemler geçirdi lakin bizi, sakinleştirebilecek ve yönetecek bir idare yoktu.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.