Ormanlara giriş yasağı kalktı; birinci iş mangal yaktılar

İçişleri Bakanlığı yayınladığı genelge ile orman yangını için riskli bölgelerdeki ormanların etrafında ateş yakılması ve orman alanlarına girişler 31 Ağustos 2022 tarihine kadar yasaklamıştı. Ormanlara giriş yasağının kalkmasının akabinde Belgrad Ormanı’na gelenlerden bir birçok mangal yaktı. Piknikçiler, sofralar kurdu beraberinde getirdikleri etleri mangalda pişirdi.

“YASAĞIN KALKMASSINI FIRSAT BİLDİK”

Burakcan Kurt “Kalabalık küme olarak geldik mangalımız yaktık. Yasak katiyetle doğruydu. Orman yangınları giderek artıyordu, devletimiz bu türlü bir tedbir aldı bizde hürmet duyduk. Yasak kalkınca fırsat bilerek ailemizle geldik. Mangalımızı su ve toprak ile söndüreceğiz. Pikniğe gelen beşerler etrafımızı pak tutarsa daha hoş olacak” dedi.

Ahmet Yayan ise “Özellikle geçen sene ve son vakitlerindeki çıkan orman yangınlarından ötürü mutlaka önlemli bir karardı. Geçtiğimiz yıldan kalan bir özlememiz vardı. Arkadaşlarımızla ve eşlerimizle birlikte toplanıp geldik. İnşallah önümüzdeki yıllarda bir orman yangını görmeyiz” diye konuştu.

İsa Metahan da, “Ormanlarda yasak kalktığı için çok memnunuz. Yasaklar geldi, orman yangınlarından ötürü bizde çok üzüldük. Bizde ormandan çıktığımız vakit közlerimizi söndürerek çıkıyoruz” biçiminde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.