Otobüs sürücüsünü bıçaklamıştı: İkinci duruşmada tahliye edildi

Eskişehir’de tek biletle seyahat yapmaya çalışan annesine ve kardeşine mahzur olduğu için otobüs sürücüsünü bıçakla yaraladığı gerekçesiyle tutuklu yargılanan Gökhan P. hakkında mahkeme tahliye kararı verdi.

3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ikinci celsesinde tutuklu sanık Gökhan P. ile tutuksuz yargılanan kardeşi Perihan P. duruşma salonunda hazır bulundu. Duruşmaya taraf avukatları katıldı.

MÜTALAA AÇIKLANDI

İddia makamı davaya ait temel hakkındaki mütalaasını verdi. Mütalaada; sanık Gökhan P.’nin misyonunu yerine getiren kamu görevlisine karşı ‘kasten yaralama’, ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ kabahatlerinden, sanık Perihan P.’nin ise ‘tehdit’, misyonunu yerine getiren kamu görevlisine karşı ‘hakaret’ cürmünden cezalandırılmaları talep edildi. Sav makamı, tutuklu sanık Gökhan P.’nin tutuklu geçirdiği müddet göz önüne alınarak tahliyesini talep etti.

Duruşmada müşteki otobüs sürücüsü Barış Odabaşı’nın avukatı mütalaaya karşı, Odabaşı’nın bedeninde 3 bıçak yarası olduğunu, sanık Gökhan P.’nin aksiyonunun öldürmeye teşebbüs mahiyetinde olduğunu söyleyerek, sanığın ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ ve üzerine atılı öbür cürümlerden farklı ayrı cezalandırılmasını istedi.

Mütalaaya karşı kelamları sorulan sanık Gökhan P., “Ben emekçiyim, çocuklarım vardır. Mütalaanın aleyhe olan kısımlarını kabul etmiyorum. Tutuklu yargılanmam ailemi, çocuklarımı çok mağdur durumda bırakacaktır. Bu yüzden tahliyemi istiyorum” dedi.

TAHLİYE KARARI ÇIKTI

Mahkeme heyeti, sanık Gökhan P.’nin isimli denetim kaidesi ve yurt dışına çıkış yasağı uygulanarak tahliyesine karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

OLAY GÜVENLİK KAMERASINA YANSIMIŞTI

Geçen şubat ayında Tepebaşı ilçesine bağlı Muttalip Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde, argümana nazaran, duraktan kalkışa hazır vaziyette bekleyen 59 sınır numaralı, 26 BL 571 plakalı belediye halk otobüsüne 2 bayan tek biletle binmeye çalışmıştı. Otobüs sürücüsü ise ulaşım kartına kayıtlı HES kodu mecburiliği olduğu gerekçesiyle tek biletle yolcuları araca bindirmeye çalışmıştı.

Bunun üzerine Gökhan P. (30) isimli kuşkulu kız kardeşi ve annesini otobüse almadığı için arka arda yumruk darbeleriyle sürücüsü darp etmişti. Arbedenin büyümesiyle bıçak çeken kuşkulu Gökhan P., otobüs sürücüsü Barış Odabaşı’yı (42) bacağından ve karnından yaralamıştı. Olay anı ise otobüs kamerasınca kaydedilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.