Peker’in Beykoz’daki konutuna silahlı hücumun akabinde dikkat çeken tez: ’25 milyon dolar ödül’

Geçen yılın mayıs ayından bu yana toplumsal medya hesaplarından mafya-siyaset-sermaye alakaları hakkında argümanlarda bulunan hata örgütü başkanı olduğu teziyle hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in İstanbul Beykoz’daki meskeni, Ulusal Parklar ve Bahçeler’e devredilmişti.

Peker’in Beykoz Korusu’nun hudutları içinde yer alan ve ‘tek mal varlığım’ dediği meskenine bu sabah silahlı akın düzenlendi. Akında, konuttaki vazifeli Yılmaz Günay’a 3 kurşun isabet etti. Günay, ağır yaralı olarak Beykoz Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Gazeteci Murat Ağırel, dün Halk TV yayınında Sedat Peker için milletlerarası infaz timi hazırlığı olduğunu söylemişti. Ağırel, hücumun akabinde yaptığı paylaşımlarında Peker için 25 milyon dolarlık ödül konulduğunu söyledi. Ağırel, “Saldırı sonrası Sedat Peker’e yakın kaynaklara tekrar sordum.Organizasyonun başında kimin olduğunu bildiklerini ve tertip için 25 milyon dolar ödül belirlendiği tez edildi” dedi.

Peker, için memleketler arası çetelere davet gönderildiğini söyleyen Ağırel şunları kaydetmişti:

“Belli kümelere, memleketler arası kabahat çetelerine maksat kişinin kellesinin alınması üzerine yani Sedat Peker için… Sedat Peker’e bir suikast yapılması üzerine bir örgüt ile mutabakat yapılmış. Bununla ilgili Sedat Peker cephesi şunu söylüyor. Memleketler arası cinayet işleyebilen tertiplere açık bir davet olarak kabul edilen bir uygulama yapılmış derin menfezlerde… Sedat Peker’in suikastı için ya da kellesi için ortaya mükafatlar konulmuş. Sedat Peker ‘benim hakkımda suikast hazırlığının farkındayım, bekliyorum’ demiş.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.