SEDEC 2022 Güvenlik ve Savunma Fuarı’nda birçok yerli savunma sistemi tanıtılacak

Türkiye Cumhuriyeti Savunma Sanayii Başkanlığı’nın takviyesiyle düzenlenen SEDEC 2022 Güvenlik ve Savunma Fuarı’nda ‘Sınır ve Anayurt Güvenliği, İç Güvenlik ve Gözetleme Sistemleri, Savunma Alt Sistemleri ve Tedarik Zinciri, Kıyı Güvenlik Sistemleri’ kategorileri altında birçok yerli ve ulusal savunma sistemleri tanıtılacak. 

SEDEC 2022, 28-30 Haziran’da Ankara’da bulunan ATO Congresium’da düzenlenecek. Aktifliğe katılarak yerli firmalardan bir tanesi ise Profen. Firma uydu haberleşmesi, savunma ve havacılık alanlarına yönelik tahlillerini tanıtacak.

Profen, ulusal ve NATO standartlarındaki tüm güvenlik müsaadelerini alarak dünya genelindeki silahlı kuvvetler ve kamu sistemini muhafaza vazifesini yürüten devlet kurumlarına İstihbarat, Gözetleme, Keşif ve gereksinime özel irtibat tahlilleri sunan yerli bir firma.

TÜBİTAK İLE BİRLİKTE GELİŞTİRİLEN KATLANABİLİR MAYIN ARAMA DEDEKTÖRÜ OZAN’DA TANITILACAK

Fuarda sergilenecek TÜBİTAK teknolojisiyle geliştirilen katlanabilir metal mayın detektörü Profen Ozan’ın ağır ilgi görmesi bekleniyor. Segmentindeki eserlere nazaran en hafif olma özelliğiyle öne çıkan Profen Ozan, hudut ötesi ve hudut içi intikal bölgelerinde, güvenlik güçlerinin mayın/el üretimi patlayıcı aramasını süratli, kolay ve yüksek doğrulukla yapabilmelerini sağlıyor.

İHA VE SİHALARDA DA KULLANILAN PROFEN VISIOMAX DA FUARDA SERGİLENECEK

Araç bakım faaliyetlerine yönelik hazırlanan ve özelleşmiş tahliller sunan konfigürasyon tabanlı bir MRO yazılımı olan Profen visioMAX da fuarda sergilenecek eserler ortasında yer alıyor.

Makine kullanımının arttığı ve giderek dijitalleşen dünyada, uydu yer istasyonları, data merkezleri, binalar ve fabrikalar üzere tesislerdeki aygıt ve sistemlerin sayısı da artıyor ve bunların özellikleri çeşitleniyor. Bu durumda tesislerin aktif bir formda izlenmesini ve denetim edilmesi emeliyle hayata geçirilen Profen Visionic İdare Sistemi de ziyaretçilerle buluşacak.

Uçak, helikopter, İHA ve SİHA üzere hava platformlarından telemetri datalarını toplayan, tahlil eden, saklayan ve kullanıcıya sunan Profen Taşınabilir Telemetre Yer İstasyonu da tanıtılacak tahliller ortasında bulunuyor.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.