Sony, CD Projekt Red’i Satın Almayı Planlıyor

Onaylanırsa tarihin en büyük satın alımı olacak Microsoft’un Activision Blizzard satın alımı, Sony’nin büyük itirazları nedeniyle bir yılı aşkın süredir onay bekliyor. Çin ve AB anlaşmaya onay verirken İngiltere’den onay çıkmadı.

Sony, satın alımın Microsoft’a rekabet üstünlüğü sağlayacağını savunurken bugün, Sony’den de büyük bir hamle haberi geldi. Daha önce pek çok tutarlı sızıntıyı paylaşımı yapan “Liz” takma adlı kişi, Discord sunucusunda Sony’nin CD Projekt Red’i satın alabileceğini öne sürdü.

Sony, Witcher 3 ve Cyberpunk 2077’nin geliştiricisi satın alabilir!

Söz konusu iddiada olası Sony-CD Projekt Red anlaşmasının değerine yer verilmiyor. Ayrıca iddia, sadece “planlıyor” ifadesiyle sonlanıyor. İddianın kaynağı veya iddiayı destekleyen herhangi bir bulgu şu an için bulunmuyor.

İddianın bu kadar konuşulmasını sağlayan etmen ise Liz’in daha önceki tutarlı sızıntıları. Özellikle Destiny oyunu hakkında başarılı sızıntılar yapan Liz, bu ünü sayesinde binlerce kişilik bir Discord sunucusunun da sahibi olmuştu.

Liz’in paylaştığı bir diğer detay ise daha önce iptal edilen Days Gone’ın devam oyunu hakkındaydı. Liz, Days Gone 2’nin geliştirilmesine başlandığını öne sürdü.

Sony, CD Projekt Red’i satın alırsa ne olur?

Sony’nin CD Projekt Red’i satın alması, geliştirici şirketin geliştirdiği tüm oyunların PlayStation Özel oyunu olması anlamına gelebilir. Bu hareket The Witcher 3 ve Cyberpunk 2077 gibi halihazırda piyasaya sürülen oyunları etkilemeyecek, ancak satın alma gerçekleşirse bir sonraki Witcher oyununun PlayStation özel oyunu olmasını bekleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir