Toprak altındaki tabuttan ses gelince cemaat şok geçirdi

Hindistan’da Müslüman bir ailenin kız çocukları hastanede öldü. Hastane çalışanının ‘ölü raporu’ vermesinin akabinde cenaze süreçleri yapılan ve gömülen çocuk, merasim sırasında ses çıkarmaya başladı. Toprağın kazılmasının akabinde çocuklarını canlı gören aile, hem şaşkınlık hem de sevinci bir ortada yaşadı.

Hindistan’ın Banihal kentindeki Alt Bölge Hastanesi’nde doğan bir bebek, doğumdan kısa mühlet sonra hastane çalışanları tarafından meyyit olarak rapor edildi. Aile üyeleri de hastaneye giderek bebeklerini ceset torbasının içerisinde teslim aldı.

ÇABUCAK CENAZE SÜREÇLERİ BAŞLADI

Fazla vakit kaybetmek istemeyen aile, çabucak cenaze süreçlerini başlattı. Akrabalar da cenaze için yola çıkarak Banihal kentine ulaştı. Süreçlerin akabinde tabuta konulan çocuk, gömülmek üzere Hallon köyündeki mezarlığa götürüldü.

GÖMÜLDÜKTEN SONRA SES ÇIKARDI

Tabutun mezarlığa gömülmesinin akabinde topraktan gelen ses, cemaatin pür dikkat kesilmesine neden oldu. Çabucak toprağı geri kazmaya başlayan aile üyeleri, çocuklarını canlı ve sağlıklı halde görmeleri nedeniyle hem sevinç hem de şaşkınlığı bir ortada yaşadı.

SAĞLIKÇILAR AÇIĞA ALINDI

Ölüm raporunun verilmesinde tesirli olan iki işçi açığa alınırken Banihal Block Sıhhat Memuru (BMO) Dr Rabia Khan, “Jinekoloji kısmında çalışan genç bir hemşire ve temizlikçinin misyonlarını soruşturma kapsamında karar verilene kadar askıya aldık.” dedi.

KAYNAK: HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.