Türk savunma sanayisi Ekvador’a satış gerçekleştirdi

AA

Türk savunma sanayisi daha gazla ülkede kendisini göstermeye devam ediyor.

Bir Türk şirketi tarafından üretilen 20 adet Cobra II Taktik Tekerlekli da bu kez Ekvador’a ihraç edildi.

Cumhurbaşkanı Guillermo Lasso’nun da katıldığı törenle askeri yetkililere teslim edildi.

Ekvador Cumhurbaşkanı Lasso, X sosyal medya hesabından Cobra II araçlarının tören fotoğraflarını paylaşarak, şu ifadeleri paylaştı:

Göreve başladığımdan bu yana 3 alanı donatmaya söz verdim. Bu 28 yıllık çalışma dönemimde önemli ilerlemeler kat ettik. Bugün 20 adet Türk yapımı Cobra II aracını silahlı kuvvetlere teslim ettiğim için mutluyum. Ekim ayının sonunda 15 Ural tipi taktik araç daha gelecek.

20 adet çok amaçlı zırhlı araç ile 42 adet arazi tipi kamyon

Birkaç hafta önce 20 adet çok amaçlı zırhlı araç ile 42 adet arazi tipi kamyonu orduya teslim ettiklerini hatırlatan Lasso, askerlerine seslenerek yaptığı konuşmada memnuniyetini ifade etti.

Türk savunma araçlarının teslimi Ekvador’da törenle yapıldı

Ekvador’a ilk büyük satış

Türk savunma sanayisinin Ekvador’a ilk büyük satışını gerçekleştirdiğini belirten Türkiye’nin Kito Büyükelçisi Makbule Başak Yalçın, Türk savunma sanayisinin bu alımla birlikte Ekvador pazarına ilk kez girdiğini ve bu gelişmeden ötürü gurur duyduklarını söyledi.

“Satın alınan araçlar ülke güvenliğine katkı sağlayacak”

Genelkurmay Başkanı Nelson Proano, satın alınan üstün nitelikli Cobra II araçlarının çok amaçlı, taktik zırhlı araçlar olduğunu belirterek, bunların ülke güvenliğine önemli katkılar sunacağını kaydetti.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx