Villasının bahçesinden mısır alan 3 çocuğu döverek hastanelik etti

Bolu’da Erdal Y. (55), villasının bahçesinden eşinden müsaade alarak 3 tane mısır alan çocukları tekme ve yumruklarla darbetti. Gözaltına alınan Erdal Y. sözünün akabinde hür bırakıldı.

​Olay, dün saat 14.30 sıralarında Sıhhat Mahallesi’nde meydana geldi. Tuana B. (12), Amine Su K. (12) ve Fatma Ö. (12), meskenlerine yakın bölgede dolaştıkları sırada bir villanın bahçesinde ekili olan mısırları gördü. Çocuklar, Erdal Y’nin eşinden müsaade aldıktan sonra birer adet mısır alıp, daha sonra oyun parkına gitti. Teze nazaran Erdal Y. aracıyla parka gelip, çocuklara tekme ve yumruklarla saldırdı. Parkın karşısında bulunan bir apartmanın bahçesinde oturan aileler, çığlık atan çocukların yanına gitti. Bu sırada Erdal Y. aracına binerek olay yerinden kaçtı. Hastanede darp raporu alınan çocuklar, aileleriyle birlikte polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Şikâyet üzerine gözaltına alınan Erdal Y, emniyetteki süreçlerinin akabinde özgür bırakıldı. Erdal Y. de çocuklardan hırsızlık yaptıkları gerekçesiyle şikayetçi oldu. İsimli Tıp Kurumu tarafından çocukların yaşı gereği hırsızlığa yönelim gösteremeyecekleri istikametinde rapor tutuldu. Çocuklar ise yaşanan olay sonrası psikolojilerinin bozulduğunu söyledi.

‘KİMSENİN ÇOCUĞU YAŞAMASIN BİZİM YAŞADIĞIMIZI’

DHA’nın haberine nazaran kızı darbedilen Meryem B, şikayetçi olduklarını söz ederek, saldırganın en ağır cezayı almasını istediklerini söyledi. Meryem B, “Çocuklarımız bir mısır yüzünden darbedildi. Sahiden ne yapacağımı ne diyeceğimi bilmiyorum. Kötü bir biçimde darbedildiler. Kimsenin çocuğu yaşamasın bizim yaşadığımızı. Çocuklarımız mısır almış. Çocukları darbeden bu insan çocukların peşinden otomobille gelmiş. Ben de darbederken gördüm. Gerisinden koştum fakat yetişemedim. Olaylar mahkemeye taşındı. Çocuklara darp raporu alındı. Sonuna kadar gideceğim çocuklar için. Birer tane mısır almışlar. Onu da eşinden müsaade almışlar” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.