AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala ve AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, Yeniden Refah Partisi’ni ziyaret etti

AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala ve AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, Yeniden Refah Partisi’ni ziyaret etti. Görüşme basına kapalı olarak gerçekleşti.

AK PARTİ’DEN YENİDEN REFAH’A ZİYARET

AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala ve AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, Yeniden Refah Partisi’ne ziyarette bulundu. Ala ve Yavuz, Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi’nde, Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Doğan Bekin ve Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Gül ile basına kapalı olarak yaklaşık 1,5 saat görüştü.

“AK PARTİ’NİN BİZDEN BİR İSTEĞİ OLMADI”

Görüşmenin ardından Doğan Bekin bir gazetecinin, “Sizin karşı taraftan bir isteğiniz oldu mu? Onların sizden bir isteği oldu mu?” sorusuna, “Yok. Zaten bu konularla ilgili 4 turlu görüşmeler yapıldı. Son olarak gözden geçirildi bazı şeyler. Üzerinde son rötuşlar yapıldı bazı şeylerin. Genel başkanlar düzeyinde artık nasıl bir karar verilecekse biz de ona uyacağız.” yanıtını verdi.

“SON SÖZÜ GENEL BAŞKANIMIZ SÖYLEYECEK”

Bir gazetecinin de “Sıcak bir karşılama oldu.” ifadesi üzerine Bekin, şu değerlendirmelerde bulundu: “Bizim kadim dostlarımız. Bu, siyasetten de öte uzun yıllardır birlikte olduğumuz kardeşlerimiz. Elbette ki biz yakın bir karşılama göstereceğiz. İttifak olsa da olmasa da bizim için bu değişmez.” Bekin, “İstanbul, Ankara ve İzmir’den belediye başkanı adayı çıkaracak mısınız?” sorusu üzerine de “Bununla ilgili hiçbir şey söyleyemeyeceğiz. Bununla ilgili son sözü Genel Başkanımız söyleyecek.” ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin

FATİH ERBAKAN, YEREL SEÇİM AÇIKLAMASINI ERTELEDİ

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın yarınki açıklaması ertelendi. Erbakan’ın yerel seçim kararını pazartesi açıklayacağı öğrenildi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx