CHP’de İzmir adaylığı krizi! Erdem, Ongun’a ateş püskürdü

Cumhuriyet Halk Partisi’nin, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için aday belirleme süreci yoğun bir şekilde devam ediyor. Tartışmaların odağındaki illerden biri de İzmir Büyükşehir Belediyesi. Seçimlere kısa bir süre kala, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığının açıklanmadığı partide, ‘İzmir krizi’ yaşanıyor. 

İZMİR’DE ADAY KRİZİ

Eski CHP Medya, Planlama ve Sosyal Medya Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, X hesabından yaptığı paylaşımda mevcut başkan Tunç Soyer’in harcandığını belirtti.

“SEBEBİ KILIÇDAROĞLU’NU KURULTAYDA DESTEKLEMİŞ OLMASIDIR”

“Bu gece, CHP İzmir Belediye Başkan adayı belirlenmektedir” diye belirten Erdem, “Bu saatte böyle bir tweet atmak istemezdim. Ama maalesef, tüm diplomatik iletişim başarısız olduğu için; kamuoyunu bilgilendirme zarureti doğmuştur. Bu gece, CHP İzmir Belediye Başkan adayı belirlenmektedir. Ve Tunç Soyer, eşi benzeri görülmemiş bir biçimde harcanmak üzeredir! Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay adaylaşmak üzeredir. Şu an, İzmir’i %100 kazanacak bir isim olan Tunç Soyer, Cemil Tugay’a değiştirilmektedir. Sebebi; Kılıçdaroğlu’nu kurultayda desteklemiş olmasıdır.” ifadelerini kullandı.ERDEM, MURAT ONGUN’A ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Eski CHP’li Erdem yaptığı paylaşımdan sonra gelen tepkiler sonrası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı Murat Ongun’a çok sert tepki gösterdi. “Saraçhane’nin maaşlı trolleri, zevzek ve gevezeleri beni Twitter’da TT yapmış” diyen Erdem, “Ulan oğlum! Ben, Bu parti için mahpus yatmışım. Sizin gibi maaşlı beslemelerin propagandasıyla vitesi geriye takmam. Murat Ongun; itini köpeğini paralı trollerini üstümden çek! Sen, CHP için “bu s….tiğimin partisi dernek olsada ülke kurtulsa” diyen adamsın! Çek itini köpeğini, ağzımı açtırma!” dedi.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx