Emekli maaşları için yeni zam geliyor! En düşüğü 15 bin TL olacak!

Son dönemde en çok konuşulan konulardan bir tanesi de emekli maaşları diyebiliriz. Özellikle son 2 – 3 yıl içerisinde emekli maaşları asgari ücret karşısında hayli geri kaldı.

Çok değil geçtiğimiz yıla kadar asgari ücret seviyesinde maaş alan emekliler şimdilerde 12 bin TL civarında maaşlar almaya başladılar. En düşük emekli maaşı ise 10 bin TL’ye çıkarılmıştı.

Emeklilere önce yüzde 5 oranında bir ek artış verilmiş, sonrasında genel artış yüzde 49 seviyelerine çıkartılarak memur emeklileri ile aynı zam oranının verilmesi kararlaştırılmıştı.

Fakat gelen son zamlar da emeklileri memnun etmedi. Çünkü hali hazırda Türkiye şartlarında 10 – 12 bin TL gibi maaşlarla geçinmek neredeyse imkansız.

Hal böyle olunca emeklilerin zam talepleri de kulislerde konuşulmaya başlandı. Malum önümüzde önemli bir seçim var.

31 Mart’ta gerçekleşecek olan yerel seçimlerde İstanbul ve Ankara gibi önemli belediyeleri geri almak isteyen hükümet, en büyük destekçisi konumundaki emeklileri kaybetmek istemiyor.

Bu sebepten ötürü seçim öncesinde emekli maaşlarının bir kez daha düzenlenmesi masaya yatırılacak.

Kulislerde konuşulanlara göre seçimin hemen öncesinde en düşük emekli maaşı 15 bin TL olacak şekilde yeni bir düzenleme yapılacak.

Fakat bu zammın Temmuz zammının öne çekilmiş hali mi yoksa ekstra bir zam mı olacağı şimdilik bilinmiyor.

Son kulis dedikoduları, emekliler için seçim öncesinde bir zammın geleceğini müjdeliyor. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx