Filistinli Fabrikaların İsrail’e Mezar Taşı Satmak İçin Üretimlerini Artırması Çok Sert Eleştirildi

Gazze Şeridi’nde insani dram yaşanırken Filistinli mermer ve taş fabrikalarının İsrail’e ürün satmak için üretimlerini artırması gündem oldu. Bu konuda sosyal medyada neler söylendi, gelin onlara bakalım.

Kaynak: https://www.indyturk.com/node/677556/…

İsrail-Hamas çatışmaları haftalardır sürerken tüm dünyada İsrail eleştiriliyor, ekonomik anlamda ülkeyle yapılan ticaretlerde aksamalar yaşansa da devam ediyor. İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılar ise genelde halk nezdinde protesto ediliyor.

Bugünlerde sosyal medyada en çok tartışılan konulardan biri de İsrail’deki endüstriyel tesislerde üretimde düşüş olmasından dolayı İsrail’e üretim yapan Filistinli taş ve mezar fabrikalarının üretimlerini artırması.

Şarku’l Avsat’ın Independent Arabia’nın haberine göre Filistinli fabrikalar İsrail için taş ve mermer üretiyor. 40 yıldır faaliyet gösteren Filistinli firmalar savaştan sonra İsrail’e sattıkları mermer mezarların üretiminde artışa gitti.

Independent Türkçe’nin haberine göre ise fabrikalar özellikle Yahudilere özel mezarlıklar üretiyor. Filistin’de üretilen mezarların çoğu şu sıralar Hamas-İsrail çatışmasında hayatını kaybeden İsrail güvenlik güçleri ve askerleri için kullanılıyor.

Söz konusu bu haber bizim sosyal medyamızda da kafaların karışmasına neden oldu. Pek çok kişi Gazze’de saldırılar olurken Filistinli fabrikaların İsrail’e mezar satmasına tepki gösterdi. O yorumlara hep birlikte bakalım:

?

?

?

?

?

?

?

?

?

Siz ne diyorsunuz bu habere? Yorumlara buyrun…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx