İlber Ortaylı’dan Ebrar Karakurt-Abdülhamid yorumu: İşlerine gelmiyor

Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, konuk olduğu programda Avrupa Şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımı’na ilişkin açıklamalarda bulundu. Milli takım oyuncusu Ebrar Karakurt hakkında da konuşan Ortaylı “onların işine gelmiyor” dedi.

Kafa TV YouTube kanalında yayınlanan “İlber Ortaylı’nın Ebrar Karakurt Yorumu: Cahille Sohbeti Kestim” başlıklı programda konuşan Ortaylı A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın maçlarına ve galibiyetlerine ilişkin, “Gurur duyuyoruz da ne yapıyoruz? Mesela bir geçit töreni yapın. Alkışlayın. Nasıl ki eski Roma’da kuzeyden, çölden gelen lejyonları alkışlıyordu millet toplanıp, çiçekler atıyordu, taçlarla kuşatıyorlardı kafalarını, siz de yapın, konuşmakla olur mu?” dedi.

İlber Ortaylı, birçok cinsiyetçi ve ayrımcı saldırıya maruz kalan Ebrar Karakurt’a ve “Boş yapma Abdülhamit” cevabına da değindi.

‘ONLARIN İŞİNE GELMİYOR’

Ortaylı, “Hiç zahmet etmesin. Kendi Abdülhamit diye yazmış, müstear (takma isim) kullanıyor” dedi. Karakurt’un padişahı kastetmediğini söylemesine rağmen onu linç etmek isteyenler için de “Onların işine gelmiyor, öyle olmasını istiyor ki hedef etsin” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx