JPMorgan, Bu 2 Altcoin ile Ortak Oldu: Güçler Birleşti!

JPMorgan’ın Onyx Kripto Varlıklar ekibi ve küresel varlık yöneticisi Apollo, yeni bir adım attı. Popüler altcoin projelerinin arkasında olan bazı Blockchain’lerle ortak oldu. İşte detaylar…

JPMorgan, altcoin ve Blockchain projeleriyle ortak oldu

JPMorgan’ın Onyx ekibi ile Apollo’dan bir hamle geldi. Büyük şirket, zincirler arası (cross-chain) iletişim protokolü ve altcoin AXL’in arkasındaki Axelar, fintech altyapı sağlayıcısı Oasis Pro ve finansal hizmetler odaklı  ve HASH altcoin projesinin arkasındaki Provenance Blockchain ile birlikte bir birlikte çalışabilirlik proof-of-concept üzerinde güçlerini birleştirdi. İşbirliği, merkezi olmayan finans protokollerini kullanarak tokenize varlık değişimi sunmakta. Ayrıca birlikte çalışan özel ağları savunmakta. Singapur Para Otoritesi’nin Project Guardian girişimi kapsamında gerçekleştiriliyor.

JPMorgan liderliğindeki proje, Blockchain teknolojisinin büyük ölçekli müşteri portföylerini nasıl yönetebileceğini, alım satımları nasıl gerçekleştirebileceğini ve tokenize finansal varlıkların otomatik portföy yönetimini nasıl sağlayabileceğini göstermeyi amaçlıyor. Sistem, fon yöneticilerinin birden fazla Blockchain’de gerçek dünya varlık pozisyonlarını tokenize etmelerini sağlıyor. Ayrıca satın almalarını ve yeniden dengelemelerini sağlıyor. Böylece ağlarda işlemlerin gerçekleştirilmesi için süreçleri standart hale getiriyor.

Varlık yönetiminde bariyerler yıkılıyor

Onyx Digital Assets ekibi, Provenance Blockchain ana ağıyla tamamen birlikte çalışabilen bir uygulama zinciri olan özel ve izinli altcoin Provenance Blockchain Zone ile birlikte çalışabilirlik elde etmek için Axelar ağını kullandı. Onyx Digital Assets Başkanı Tyrone Lobban, şunları söyledi:

Amacımız, varlık sınıfından veya bu varlıkların yönetildiği ve kaydedildiği yerden bağımsız olarak, kişiselleştirilmiş, yüksek ölçeklenebilir portföyler aracılığıyla varlık ve servet yöneticileri ve yatırımcılar için önemli verimlilikler getiren ve daha iyi sonuçlar sağlayan çözümler yaratmaktır. Project Guardian aracılığıyla elde edilen birlikte çalışabilirlik, tokenize edilmiş geleneksel ve alternatif yatırımların birden fazla sistemde otomatik olarak nasıl yönetilebileceğini gösterme konusunda ileri bir adımdır.

JPMorgan’ın Blockchain girişimleri genişliyor

Oasis Pro (Oasis Network değil) platformda Apollo fonları gibi varlıkların tokenize edilmesini sağladı. Oasis Pro CEO’su Pat LaVecchia, “Portföy dengeleme çözümlerini başarıyla sunmak kritik. Geleneksel varlık yönetimi işlevlerinin evriminde kritik bir adımdır” dedi.   JPMorgan, geçen hafta izinli JPM Coin platformu aracılığıyla otomatik ödemeleri başlatmıştı. Bunun ardından proof-of-concept, Blockchain tabanlı finansal hizmetlere yapılan en son girişim oldu. Bu, şu anda günlük işlemlerde 1 milyar doları işleyen bir sistem.

Ekim ayında, JPMorgan’ın Blockchain tabanlı bir teminat uzlaştırma uygulaması olan Tokenized Collateral Network (Tokenleştirilmiş Teminat Ağı), müşterilerin altcoin – tokenize edilmiş varlıkları teminat olarak kullanmasına olanak tanıdı. Özellikle, BlackRock ve Barclays’i içeren ilk işlemini tamamlayarak hayata geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx