Putin’in gizli hayalet trenine ait detaylar ortaya çıktı… İçinde hamam, spor salonu, masaj salonu, yatak odası bulunuyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e ait ulaşım aracı “hayalet tren”e dair bazı detaylar ortaya çıktı.

Londra merkezli araştırma grubu Dossier Center tarafından paylaşılan görüntülerde aracın detayları ve içi görülüyor. Putin’in rahatlıkla ve gizlilikle seyahat etmesini sağlayan bu “hayalet tren” içerinde spor salonu, cilt bakım ve masaj salonu, yaşlanma geciktirici makineler yer alıyor. Bunun yanı sıra bir vagonda hamam, özel dekore edilmiş yatak odaları ve yemek odaları da bulunuyor.

TREN KURŞUN GEÇİRMEZ, CAMLAR ÖZEL

Tren içerisinde sinema salonunun bulunduğu belirtilirken, vagonlar arasında da bir iletişim sistemi sayesinde Putin’in görevlilerle ve dış dünya ile iletişimde kaldığı da aktarıldı. Putin’in özel aracının dizel yakıtla çalıştığı da belirtildi. Trenin kurşun geçirmez materyalden yapıldığı ve camların da özel olarak hazırlandığı duyurulurken, acil yardım ekipmanları ve özel bir acil müdahale odasının bulunduğu da belirtildi.

YILLIK BAKIM ÜCRETİ 15.8 MİLYON DOLAR

Rus Demiryolu bünyesinde çalışan Zicron Service isimli şirketten bir yetkilinin sızdırdığı trenin 74 milyon dolara üretildiği ve yıllık bakım ücretinin de 15.8 milyon dolar olduğu aktarıldı. Görüntülerin yayınlanmasından sonra Kremlin’den bir açıklama geldi.

KREMLİN’DEN YALANLAMA GELDİ

Kremlin, görüntülerin gerçeği yansıtmadığını açıklarken, “Başkan Putin’in böyle bir aracı yoktu ve böyle bir araç kullanmamaktadır” dedi.

Kaynaklar, Putin’in uçmak yerine gizlilik ve güvenlik açısından bu treni tercih ettiğini söyledi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx