Uzman Görüşü: İşte Yükselme Potansiyeli Olan İki Altcoin!

Çoğu kripto para son zamanlarda piyasadaki yükseliş eğiliminin ardından bir ‘short squeeze’ yaşadı. Daha önce işaret veren Bitcoin ve Curve gibi kripto paralar bir yükseliş hamlesi yaptı. Kripto uzmanı Vinicius Barbosa, bu hafta iki altcoin için benzer bir potansiyel görüyor.

FIL ve DOGE’de ‘short squeeze’ potansiyeli var

‘Short squeeze’ ayı eğilimindeki kripto para traderlarının piyasaya hakim olması, short pozisyonlar açması ve yukarı yönlü yüksek likidite yaratmasıyla gerçekleşir. Bu pozisyonlar tasfiye oldukça fiyatlar yükselir. Ayrıca, yukarı doğru her bir kademede daha fazla tasfiyeyi tetikler. Özellikle, bu hafta bir ‘short squeeze’den geçecek potansiyel likiditeye sahip çok fazla kripto para kalmadı.

Bu bağlamda, Filecoin’i (FIL) yukarı yönlü anlamlı likidasyonlarla en alakalı token konumunda. Ayrıca, Dogecoin (DOGE) daha yüksek bir zaman diliminde en olası ‘short squeeze’ potansiyeli olan kripto para birimi olarak öne çıkıyor. Ancak, zaman dilimi ne kadar yüksek olursa bu senaryonun zaman içinde o kadar kolay değişebileceğini anlamak önemli.

Altcoin Filecoin (FIL) için ‘short squeeze’ uyarısı

İlk olarak, CoinGlass’ın 3 günlük ve haftalık ısı haritalarına göre, Filecoin anlamlı short pozisyon açık faizi olan tek kripto para birimi. Bu likidasyonlara ulaşırsa FIL’in bu hafta 5,5 dolara kadar yükselmesi mümkün. Böylece mevcut fiyat olan 5 dolardan yaklaşık %10 kazanç elde etmiş olur.

FIL 1 haftalık likidasyon ısı haritası. Kaynak: CoinGlass

DOGE için daha yüksek zaman dilimlerinde ‘short squeeze’ uyarısı

Ardından, Dogecoin Şubat ayında bir ‘short squeeze’ yaşamak için short pozisyonlarda yeterince açık faiz biriktirdi. Özellikle, bu konsantre likidite havuzu aylık zaman diliminde 0,0948 doları hedefliyor. Bu, önde gelen meme coin için %17’lik bir artış anlamına gelecek. Ayrıca, DOGE’nin short satıcılarını cezalandıracaktır. Bununla birlikte, Dogecoin’in daha düşük zaman dilimlerinde, long pozisyonlu trader’lardan aşağı yönde bir miktar taze likidite kaydediliyor. Bunun da bir pompadan önce likidasyonla karşılaşması mümkün.

DOGE 1 haftalık likidasyon ısı haritası. Kaynak: CoinGlass

Kripto para piyasası hızla değişir ve öngörülemez. Benzer şekilde, short-squeeze göstergeleri de bu olayların gerçekten gerçekleşeceğini garanti etmez. Short pozisyonların, zayıf temeller veya altcoin projesiyle ilgili düşüş haberleri dahil olmak üzere farklı nedenlerle artması mümkündür. Bu yüzden, yatırımcıların temkinli olmasında fayda var. Ayrıca, her bir potansiyel kripto paranın etrafındaki tüm bağlamı göz önünde bulundurmaları gerekir.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx